Ünlü Altın Analistinden Şoke Eden Tahmin: Bu Seviyelere Serbest Düşüş Riski Taşıyor!

Altın fiyatları aşağı yönlü seyrine devam ederken ünlü analist John Isige, tahminlerini paylaştı. Analiste göre, sarı metal özellikle kritik yükselen kanalın orta sınır desteği kırılırsa, Pazartesi günü zararla işlem görmeye başlayacak. Analiste göre, MACD günlük grafikte XAU/USD’nin düşüş görünümünü güçlendirdi. Ancak analiste göre, altın’ın fiyatı günü orta sınır desteğinin üzerinde kapatırsa iyileşme gündeme gelecek.

John Isige: Altın 1.700 dolar alanına serbest düşüş riski taşıyor!

Altın, güçlü bir ABD doları karşısında mücadelesini sürdürüyor. Değerli metal, Ağustos 2020’deki ONS başına en yüksek seviyesi olan 2.075 dolardan sürekli bir düşüş trendine girdi. Altın piyasası analisti John Isige’e göre, önemli bir destek alanı yoğunlaşan satış baskısına boyun eğerse, kayıplar büyük olasılıkla artacak. Analiste göre, XAU/USD paritesi artan düşüş eğiliminin ortasında haftayı 1.821 dolardan kapattı. 

Dünyanın en pahalı metali analiste göre, yükselen paralel kanalın orta sınırını tutuyor. Bu destek çökerse John Isige’e göre, korkutan seviyeler gündeme gelebilir ve yeni satışlar tetiklenebilir. Olumsuz tarafı John Isige’e göre, en zorlu destek 1.750 dolarlık bölgedir. Ancak John Isige’e göre, XAU/USD paritesinin kayıplarının kanalın alt sınırına 1.700 dolar civarında yayılması bekleniyor.

John Isige’e göre, orta sınırdaki destek savunulduğu sürece iyileşme mümkün

Kötümser görünüm John Isige’e göre, günlük grafikte Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi ile doğrulandı. Sarı metalin orta hat altındaki konumu analiste göre, satıcıların en azından şimdilik daha fazla etkiye sahip olduğunu gösteriyor. John Isige’e göre, orta sınırdaki destek savunulduğu sürece iyileşme mümkün.


XAU/USD paritesi 4 saatlik grafiği

Ayrıca analiste göre, günlük grafikteki 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 200 SMA’nın vurguladığı gibi, yatırımcılar 1.850 dolarda beklenen gecikmelerden kaçınmalı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altın ile ilgili daha fazla haber için “Analistler: Gelecek Hafta Altın Fiyatları İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Dikkat!”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir