Altın Analisti Uyardı: Ölümcül Darbe Geliyor! Bu Seviyelere Düşebiliriz

Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Edward Moya, altın fiyatlarına yönelik tahminlerini paylaştı. Edward Moya ve bazı popüler analistlere göre, Death Cross paternini takiben sarı metal daha fazla kayıp yaşayabilir. Edward Moya dolardaki toparlanmanın külçeleri 1.750 dolara indirebileceğini tahmin ediyor.

Edward Moya: Tahvil getirilerinde yaşanan yükseliş, altın’a ölümcül bir darbe indirdi

Hazine getirileri, ekonominin pandeminin etkisinden kurtulacağı beklentileri üzerine bir yıldaki en yüksek seviyeye yakın. Sarı metal ise arka arkaya dört günlük zarar açıkladıktan sonra sabitlendi. Coronavirüs aşısı cephesindeki ilerleme ve enfeksiyonların yavaşlayan hızı, küresel büyüme üzerinde iyimserlik oluşturuyor ve verimi artırıyor. Bu durum altın’ın fiyatlarını ise aşağı çekiyor.

Analistlere göre, altın grafiklerinde 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük emsalinin altına çekilmesinin ardından Death Cross paterni belirdi. Analistlere göre, Death Cross paternini takiben ufukta daha fazla kayıp olabilir. Dünyanın en büyük külçe destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Altın Hisse senetleri Haziran ayından bu yana en düşük seviyeye geriledi. Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Edward Moya, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Küresel tahvil getirilerinde yaşanan bir yükseliş, altın’a ölümcül bir darbe indirdi. Reflasyon bahislerinde getiriler artıyor ve bu, birçok güvenli liman ticaretinin gevşemesini tetikliyor.

Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti: Altın fiyatları 1.750 dolar seviyesine düşebilir

Spot altın, %0,42 oranında düşerek ONS ​​başına 1.786,74 dolardan işlem gördü. Bu, Salı günkü %1,3’lük düşüşün ardından, geçen Mart ayından bu yana en kötü gidiş olacak. Diğer metallerden gümüş çok az değişirken, paladyum Salı günü 2014’ten bu yana en yüksek gün içi seviyesine ulaştıktan sonra geri çekildi. 

Bloomberg Dolar Spot Endeksi %0,2 yükseldi. Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, küresel tahvil getirileri yükselmeye devam ederse doların toparlanması bitmeyebilir. Analiste göre, bu durum altın fiyatlarını 1.750 dolar seviyesine çeken düşüş katalizörü olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir