Ethereum 2.0’da Stake Edilen ETH Miktarı 3 Milyonu Geçti!

Ethereum 2.0’da stake etmek adına yatırılan ETH miktarı 3 milyonu geçti. İlk kez toplam arzın yaklaşık %3’ünü aştı. Ek olarak, doğrulayıcılar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 85.000’e ulaştı.

Şu anda Ethereum 2.0 blockchain’inde 3 milyonun üzerinde ETH var

Şu anda ETH 2.0 blok zincirinde 3 milyonun üzerinde ETH var. Mevcut fiyatlarla 5,4 milyar dolar değerinde. Stake edilmiş ETH’ler yılda %9’luk bir miktar kazanıyor. Ethereum’un yakın bir zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla; erkenden stake etme işlemini gerçekleştirenler için bu durum son derece kâr getirmiş gibi görünüyor.

ETH için daha fazla kritik gelişme

CoinMetrics’e göre ayarlanmış zincir içi değer aktarımı açısından Bitcoin’i de aştı. Dolayısıyla stake edilmiş ETH miktarı şu anda gözlemlenen tek rekor değil. Zincir içi ölçüm sağlayıcısı, ETH’nin ayarlanmış transfer değerinin; 4 Şubat’ta şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 19 milyar doları aştığını bildirdi. Ayrıca bunun, akıllı sözleşmelerle aktarılan miktardaki büyük artıştan kaynaklandığını ekledi.

ERC-20 stablecoin’leri, wrapped Bitcoin, ETH ve Dai gibi bütün ETH tabanlı varlıklar dahil edilirse; Ethereum değer aktarımı açısından BTC’nin çok ilerisinde. Diğer metrikler arasında bu hafta ulaşılan 350 TH/s olan tüm zamanların en yüksek hash oranı da bulunuyor. Bunların yanı sıra Ethereum madenciliği geliri, geçen hafta sonlarında 55 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken; madenciler tek bir saatte 3,74 milyon dolarlık bir komisyon alarak başka bir rekor kırdı. Doğal olarak gas fiyatları da yükseldi.

ETH son rekoruyla 1.800 doların üzerine çıkmıştı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere ETH fiyatları, tüm zamanların en yüksek seviyesi ile 1.830 dolara ulaştı. Ancak yazım sırasında ETH 1.737 dolardan işlem görüyor. Pazartesi günü CME’nin vadeli işlem sözleşmelerinin başlamasından sonra ETH fiyatlarının dibe vurması konusunda bazı korkular vardı, ancak tam tersi gerçekleşti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir