Türkiye’nin İlk Blockchain İhracatı İskoçya’ya!

Blockchain alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Bitci Teknoloji, Avrupa’nın en köklü kulüplerinden İskoç Glasgow Rangers ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Glasgow Rangers ve Bitci Teknoloji bir ‘taraftar token’ projesini hayata geçirecek.

Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen BitciChain üzerinde çalışacak proje, aynı zamanda Türkiye’nin bu alandaki ilk Blockchain ihracatı olarak tarihe geçecek. Bunun yanı sıra Bitci Teknoloji iştiraklerinden Bitci.com’un logosu Rangers futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda da yerini alacak.

Glasgow Rangers’ın ‘Taraftar Token’ projesini Bitci Teknoloji hayata geçirecek

Türk teknoloji sektöründen tarihi başarı… Geleceğin sistemi olarak görülen Blockchain konusunda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Bodrum merkezli Bitci Teknoloji, Türkiye’nin ilk Blockchain ihracatına imza atıyor. Son dönemde Türkiye’de hayata geçirdiği ‘taraftar token’ projeleriyle dikkat çeken Bitci Teknoloji şimdi de bu konudaki deneyimini yurt dışına taşıdı.

Bitci.com Logosu Şortlarda Yer Alacak

Avrupa’nın en köklü kulüplerinden Glasgow Rangers’ın resmi sponsorları arasına katılan Bitci Teknoloji, İskoç kulübünün taraftarlarına yönelik bir token projesini hayata geçirecek. Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen BitciChain üzerinde çalışacak proje, İskoç kulübüne önemli bir maddi gelir sağlarken, dünyanın dört bir yanında bulunan kulüp taraftarlarına yönelik de çok sayıda ilki bünyesinde barındıracak. Bunun yanı sıra Bitci Teknoloji iştiraklerinden Bitci.com’un logosu Rangers futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda da yer alacak.

Bitci Teknoloji Kurucusu Çağdaş Çağlar: Türk Teknoloji Sektörü İçin Tarihi Bir Başarı

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, bu anlaşmanın Türk yazılım ve teknoloji sektörü, Türkiye ekonomisi için de tarihi bir başarı olduğunun altını çizerken, şunları söyledi:

Dünya ekonomisinin geleceği olarak gördüğümüz Blockchain konusundaki deneyimimizi bu anlaşmayla yurt dışına taşıyoruz. 2018 yılında kurduğumuz Bitci Teknoloji’nin aradan geçen yaklaşık 2,5 yılda ulaştığı nokta hepimiz için büyük mutluluk kaynağı. Bu aynı zamanda ülkemizin bu alandaki ilk Blockchain ihracatı olacak. Bu yolla bir yandan ülkemize döviz girdisi sağlarken bir yandan da Türk yazılımcılarının ve Türk mühendislerinin başarısını, tutkusunu, vizyonunu tüm dünyaya göstermiş olacağız.

Çağdaş Çağlar: Avrupa Devleriyle Yeni Anlaşmalar Yolda!

Glasgow Rangers’ın ardından başka önemli kulüplerle de benzer iş birliklerini hayata geçireceklerinin müjdesini veren Çağdaş Çağlar, konuya yönelik şunları söyledi:

Türkiye’de Karşıyaka ve Eskişehirspor ile taraftar token projelerimizi geçtiğimiz dönemde duyurmuştuk. Rangers anlaşması bizim yurt dışındaki ilk taraftar token projemiz olacak. Şu anda yine Avrupa’nın en büyük liglerinden 7-8 kulüple daha görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki 1-2 aylık süreçte bunları da peyderpey hayata geçireceğiz. Hedefimiz Bitci Teknoloji’yi blockchain alanında öncü, global bir teknoloji şirketi haline getirmek.

Rangers Yetkilisi: Bitci.com’un Tutkusundan Etkilendik

Rangers Ticari ve Pazarlama Direktörü James Bisgrove ise, söz konusu ortaklıktan büyük heyecan duyduklarını ifade ederken, şunları söyledi:

Bu anlaşma son dönemde sürdürülebilir şekilde artan ticari gelirlerimizde olumlu bir etki yapacaktır. Global piyasalarda kripto paraların rekor kırdığı böylesine bir dönemde, Bitci Teknoloji Kurucusu ve Başkanı Çağdaş Çağlar’ın vizyonu ve Bitci.com’un tutkusundan çok etkilendik. Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin bu alanda yaptıklarını yakından inceledik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmanın da takımımız ve taraftarlarımız için büyük bir potansiyel sunduğuna inanıyoruz.

149 Yaşında, Avrupa’nın Kupa Lideri

1872 yılında kurulan Glasgow Rangers, sadece İskoçya’nın değil aynı zamanda Avrupa’nın en köklü futbol kulüpleri arasında başı çekiyor. İskoçya’da özellikle Celtic futbol takımıyla olan rekabetiyle adından söz ettiren Glasgow Rangers, bugüne kadar kazandığı toplam 115 kupayla bu alanda dünyanın lider takımlarından biri.

Namağlup Şampiyonluğa Koşuyor

Glasgow Rangers’ın teknik direktörlüğünü, Liverpool’un efsanelerinden Steven Gerrard yapıyor. Gerrard yönetiminde tarihinin en parlak sezonlarından birini yaşanan Glasgow Rangers, bu sezon ligde çıktığı 29 maçın 25’ini kazanmayı başarırken, 4 maçtan da beraberlikle ayrıldı. Rangers bu sonuçlarla namağlup olarak puan tablosunun zirvesinde yer alıyor. UEFA Avrupa Ligi’ndeki serüvenine de devam eden Rangers, bu sezon Galatasaray’ı eleyerek gruplara katılmaya hak kazanmıştı.

Glasgow Rangers maçlarını 51 bin kapasiteli Ibrox Stadyumu’nda oynuyor. Ibrox, futbol otoriteleri tarafından dünyanın en ikonik futbol stadyumları arasında gösteriliyor. Pandemi öncesinde ortalama 47 bin kombine bilet satışıyla bu alanda da Avrupa’nın liderleri arasında yer alan Glasgow Rangers, gelecek yıl 150’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayacak.

Blockchain Sektöründe Tarih Yazan Bitci Teknoloji Hakkında

Çağdaş Holding bünyesinde Blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme amacıyla Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana sektördeki öncü faaliyetlerine devam etmektedir. İlk etapta kendisine ait mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, ardından dünyanın en gelişmiş kripto para alım-satım borsalarından olan Bitci.com’u hayata geçirdi. 2019 yılında, Türkiye’nin ilk borsa ve ödeme sistemine entegreblokzinciri olan BitciChain’i geliştiren Bitci Teknoloji, eş zamanlı olarak da Türkiye’de ilk kripto para ile ödeme yapılmasına imkân sağlayan BitciPay’i devreye aldı.

Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştirmek üzere yola çıkan Bitci Teknoloji, Türkiye’de bu kapsamdaki ilk anlaşmaları Karşıyaka Spor Kulübü ve Eskişehirspor ile hayata geçirdi. Bitci Teknoloji, inşaat, enerji ve turizm gibi sektörlere yönelik blockchain çözümleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci’nin teknolojik altyapısı tamamen kendi mühendisleri ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilmiş olup; şirketin genel merkezi Bodrum’dadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir