Popüler Altcoin’de Neler Oluyor? Borsalar İşlemleri Durdurdu! Fiyat Çakıldı

Avalanche projesi, Türk bilgisayar bilimci ve Blockchain teknolojileri uzmanı Emin Gün Sirer’in liderliğinde oluşturulan bir altcoin projesidir. Dün Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Huobi ve Binance Avalanche çekimlerini askıya aldı. Ayrıca Huobi, konuya yönelik resmi bir açıklama da yaptı. Bugün ise Avalanche ağında meydana gelen bir hatanın, ağı durma noktasına getirdiği ortaya çıktı.

Avalanche (AVAX)’a neler oluyor! İşlemler neden askıya alındı?

Kısa süre önce Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, öncü Bitcoin ve kripto para borsalarından olan “Huobi ve Binance” popüler altcoin Avalanche (AVAX)’a yönelik işlemleri askıya aldı. Birçok borsa tarafından “AVAX para yatırma ve çekme işlemleri” askıya alındı. Bu nedenle yatırımcılar cüzdanlara erişim sağlayamadı. Huobi konuya yönelik resmi bir  açıklama yaptı.

Borsa Avalanche node yükseltmesi nedeniyle işlemleri askıya aldığını belirtti. Ancak Avalanche ekibi tarafından yapılan açıklamada farklı sorunların olduğu görülüyor. Ekip, merkezi olmayan borsa Pangolin’in açılmasıyla birlikte ağın tıkandığını ve bir hatayı tetiklediğini vurguluyor. Kısa süre önce piyasaya sürülen Pangolin borsası, Avalanche üzerinde çalışıyor.

Emin Gün Sirer: Heyecan ve paniğe gerek yok! Avalanche daha da güçlenecek

Projeyi destekleyen Ava Labs’ın CEO’su ve kurucusu Emin Gün Sirer, piyasada endişeye neden olan konuyu ele aldı. Emin Gün Sirer konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Dün akşam Avalanche ağında Pangolin’in oluşturduğu yoğunluk bir hataya neden oldu. Bu hata nedeniyle ağda müthiş bir yavaşlama başladı. Hatanın etkisi sınırlı, fonlar sağlam, kimsenin sahip olduğu AVAX’ı veya diğer kripto paralarını kaybetmesi mümkün değil. Şu anda bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Yeri geldiğinde node kuran arkadaşlardan düzeltmeyi deploy etmelerini rica edeceğiz. Heyecana ve paniğe gerek yok. Bitcoin ve hemen hemen diğer her sistem büyüme evrelerinde benzer sorunlar yaşadı. Bizimkini atlatmak üzereyiz. Bana gelip “Avalanche nasıl her yönden daha iyi olabilir, hiç kötü yanı yok mu?” diye soranlar oluyordu. Onlara verdiğim cevap da her zaman”Avalanche’ın en büyük dezavantajı kodun yeni olması” oldu. Desteğinizle bu aşamaları geçeceğimize inanıyorum. Sonuçta da Avalanche daha da güçlenecek.

Altcoin projesi  yüzde 46’nın üzerinde bir düşüş yaşadı!

Yaşanan bu sorunlar Avalanche (AVAX) fiyatında sert bir düşüşe neden oldu. Kripto para, 60 doların üzerindeki seviyelerden 41 dolara kadar sarktı. Bu rakamlar, altcoin projesinde  yüzde 46’nın üzerinde bir düşüşe işaret ediyor. Ondokuzuncu en büyük kripto para birimi Avalanche, yazım sırasında yaklaşık yüzde 1 oranında düşüşle 52 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Avalanche’ın işlem hacminde de ciddi erozyon yaşandı. Kripto paranın işlem hacmi 2 milyar dolardan, 876 milyon dolara kaydı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir