Dev İddia: Elon Musk, Bu Altcoin’leri Destekliyor! Fiyatlar Sıçradı

Tesla CEO’su ve DOGE ve BTC’nin sıkı bir destekçisi olan Elon Musk, yine ilginç paylaşımlarda bulundu. Elon Musk, Dogecoin ve Tesla’nın süper bilgisayarı hakkında tweet atarak Dogecoin’i yüzde 7 yükseltti. Ayrıca Elon Musk, gizemli paylaşımı ile bazı altcoin projelerinin destekçisi olabileceği yönündeki şüpheleri güçlendirdi.

Elon Musk yine Dogecoin’in fiyatını pompaladı!

Yakın tarihli bir tweet’inde, dünyanın en zengin adamı Elon Musk, en sevdiği Dogecoin’den bahsetti. Elon Musk,  DOJO adlı Tesla süper bilgisayarı bağlamında kripto paradan bahsetti. Ayrıca Tesla CEO’su, Twitter biyografisine “meta fork” etiketini ekledi. Elon Musk bu hareketiyle foklu altcoin projelerinin -özellikle BCH ve ETC- destekçisi olabileceğine dair spekülasyonları artırdı.

Elon Musk, bir tweetinde “Dojo 4 Doge” şeklinde paylaşımda bulundu. DOJO, sinir ağlarını eğitmek için bir Tesla Süper bilgisayarıdır. Kelime aslında Japon dövüş sanatları için bir okul veya eğitim tesisi anlamına gelir. DOJO’dan ilk olarak Nisan 2019’da Elon Musk bahsetti ve o zamandan beri ne Tesla CEO’su ne de başka hiç kimse bu konuda çok fazla konuşmadı.

Tesla CEO’su Twitter’daki biyografisine “meta fork” yazdı

Bu tweet’e adanmış yakın tarihli bir Reddit gönderisinin yazarı, Elon Musk’un DOJO ve DOGE’dan bahsettiğine inanıyor. Çünkü Reddit kullanıcısına göre, kripto para bu Tesla süper bilgisayarına güç sağlamak için kullanılabilir. Yine de bu sadece bir spekülasyon. Bu arada Elon Musk, Dogecoin hakkında tweet atarak altcoin’i yüzde 10 artırdı (CoinMarketCap’e göre). DOGE, Elon Musk’un en sevdiği kripto para ve zaman zaman tweet’lerinde bundan bahsediyor. 

Yine de Elon Musk, bu kripto paralardan herhangi birine sahip olup olmadığını açıklamadı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter sayfasına bir “Bitcoin kızı”nın anime resmini yerleştirdikten sonra kritik bir değişiklik yaptı. Şimdi Elon Musk Twitter’daki profil resmini “fork” ibaresiyle değiştirdi ve biyografisine “meta fork” yazdı. Ayrıca Elon Musk, Bitcoin hakkında bir video yayınladı ve “kripto para birimi açıklandı” diyerek yorum yaptı.

Colin Wu: Elon Musk, forklu altcoin projelerini destekliyor! Özellikle bu ikisini

Çinli gazeteci Colin Wu, bunun Tesla CEO’sunun forklu kripto paraları desteklediği anlamına gelebileceğini söyledi. Ayrıca Colin Wu, Elon Musk’un bu hamlesnin ardından Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC)’in yükseldiğini belirtti. Daha önce Elon Musk, Twitter biyografisinde kısaca “Bitcoin” i etiketledi. Böylece lider kripto paranın fiyatı 32.000 dolar seviyesinden ilk gün 38.500 doların üzerine sıçradı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir