Önemli Gelişme: Bir Bankacılık Devi Daha Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Giriyor!

Son dönemde dev bankalar ve kurumlar, Bitcoin ve kripto para piyasasına giriyor. Piyasaya adım atan son isim ise dünyanın bankacılık devlerinden olan Deutsche Bank. Yeni çıkan raporlara göre Deutsche Bank, kripto para hizmetleri sunmayı planlıyor.

Deutsche Bank, Bitcoin ve altcoin hizmeti sunmayı planlıyor!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bankacılık devi JPMorgan’ın eş başkanı ve operasyon direktörü olan Daniel Pinto, gelecekte Bitcoin alım satımı için destek vereceklerini söyledi. Kısa süre önce finansal hizmetler devi PayPal, İngiltere’de kripto hizmetlerine başladığını açıkladı. Ayrıca ABD’nin en eski bankası olan Bank of Mellon Corp. BK, Bitcoin ve kripto para piyasasına girdiğini açıkladı. Dev banka, müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutacağını, aktaracağını ve ihraç edeceğini söyledi.

Kısa süre önce yayınlanan Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre ise Deutsche Bank’ta piyasaya girmeyi planlıyor. Dev banka, kurumsal müşteriler ve onların kripto para varlıkları için bir saklama platformu geliştiriyor. Bu kapsamda Deutsche Bank, kripto para hizmetleri sunmayı planlıyor. Ayrıca Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre banka, kripto para ticareti, token ihracı, borç verme, staking, oylama alanlarında da müşterilerine destek sunacak.

İşte Deutsche Bank’ın hizmet vereceği yatırımcılar

Borsa Bitcoin ve altcoin saklama platformunu bir anda piyasaya sürmeyi düşünmüyor. Bunun aşamalı olacağı belirtiliyor. Raporda kripto para hizmetlerinin hangi yatırımcı türlerine yönelik olduğu da vurgulanıyor. Bu kapsamda Deutsche Bank, aile ofislerine, varlık yöneticilerine, şirketlere, servet yöneticilerine ve kripto para fonlarına hizmet vermeyi planlıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir