Ripple Davasında Ortalık Karıştı: “Kelime Oyunları Yapılıyor!”

Daha önce bildiriğimiz üzere Ripple, SEC’in ardından şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon tarafından da dava edildi. Ripple ve Tetragon, 17 Şubat tarihinde dava kapsamında hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ancak taraflar anlaşamadı ve Tetragon Ripple’ı “Kelime oyunları yapmakla” suçladı.

Ripple ve Tetragon, hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın ardından Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından da dava edildi.

Ripple ve Tetragon arasında imzalanan yatırım sözleşmesinde, “Eğer SEC XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımlarsa, Ripple’ın Tetragon’a sattığı hisseleri geri alacağına” yönelik bir madde yer alıyor. Tetragon, bu kapsamda şirketin C serisi imtiyazlı hisse senedini geri alması için sözleşmeye dayalı hakkından yararlanmak istiyor. Ripple ise XRP’nin menkul kıymet niteliğinin netleşmediğini ve dolayısıyla Tetragon’un iddialarının geçersiz olduğunu öne sürüyor. Ripple geçtiğimiz dönemlerde konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Ripple’ın C serisi yatırım anlaşmasında Tetragon’un eğer XRP ileriye dönük bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, elindeki şirket hisselerini geri iade etme seçeneğine sahip olduğuna dair bir hüküm var. XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda bir karar bulunmadığından bu davanın hiçbir dayanağı yoktur. Tetragon’un ABD’deki yasal belirsizlikten haksız bir şekilde yararlanmaya çalışması nedeniyle üzgünüz. Mahkemeler bu belirsizliği ortadan kaldıracak ve biz pozisyonumuzdan çok eminiz.

Tetragon: Ripple geçmişte yapılan bir anlaşma üzerinden “kelime oyunları” yapıyor!

Tetragon, şirketle uzlaşamadığı için Ripple’a bir dava açtı. Şirket ve Tetragon, 17 Şubat tarihinde dava kapsamında hakim ile ortak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Tetragon Financial Group, görüşmede Ripple’ın geçmişte yapılan bir anlaşma üzerinden “kelime oyunları” yaptığını iddia etti. Ayrıca Tetragon, Ripple’ı anlaşma şartlarına uymaması nedeniyle şikayet ediyor. Bu görüşmede SEC davasında olduğu gibi, Ripple ve Tetragon herhangi bir anlaşmaya varamadı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir