Ünlü Avukattan Ripple Davası ve XRP’ye Yönelik Sevindiren Tahminler

Ünlü avukat Stephen Palley, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasını yorumluyor. Stephen Palley, ödeme firmasının Ripple davası kapsamında düzenleyici kurumla anlaşacağını tahmin ediyor.

Stephen Palley: Ripple yasal savaşın hızla bitmesini istiyor

Ünlü Blockchain ve kripto para avukatı Stephen Palley, Ripple‘ın SEC şikayetine verdiği hızlı cevabın, ödeme girişiminin yasal savaşın hızla bitmesini istediğini gösterdiğine inanıyor. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

30 gün daha isteseler ve daha sonra reddetselerdi şaşırmazdım. Ama yapmadılar. Yaklaşık bir ay sonra cevap verdiler. Bu ne demek? Sanıkların çoğunun aksine, anlaşmazlıkların hızlı bir şekilde çözülmesini gerçekten istiyorlar.

Stephen Palley: SEC muhtemelen tüm ‘kötü’ belgelere ve silahlara zaten sahip

Stephen Palley ayrıca SEC’in bu erken aşamada davasını tamamen ortaya koyduğuna inandığını da söylüyor. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tipik olarak hukuk davalarında, dava bir süre ilerlemeden diğer tarafın belgelerini alamazsınız. Burada SEC, muhtemelen yaptırım işlemi sırasında tüm belgeleri almıştır, bu nedenle asıl şikayet bu kadar uyumludur. Başka bir deyişle, SEC muhtemelen tüm ‘kötü’ belgelere ve silahlara zaten sahip ve bunları davaya dahil etti.

Blockchain avukatı: XRP ticareti ABD’deki borsalarda yeniden başlatılacak!

Blockchain avukatı, Ripple’ın XRP satışlarının bir “teklif” olarak görülmemesi gerektiğini savunarak zor zamanlar geçirebileceğini ekliyor. Ripple kazandığında Stephen Palley, XRP ticaretinin ABD’deki borsalarda yeniden başlatılacağını belirtiyor. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ripple davası, hareket uygulamasından sonra, belki de ABD’de ticaretin yeniden başlamasına izin verme becerisiyle çözülmelidir. SEC muhtemelen ABD’li alıcıları etkileme konusunda tam anlamıyla sağır değil ve olmamalıdır (şirket ya da baş adamları hakkında ne düşünürse düşünsün).

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir