Ünlü Futbolcu Mesut Özil Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, kripto para dünyasına NFT’ler (non-fungible tokens / eşsiz token’lar) ile giriş yapıyor.

11 Şubat 2021 tarihinde attığı bir tweet’e göre ünlü futbolcu Mesut Özil’in NFT’si kullanıcılarla yakın bir zamanda buluşacak. Twitter hesabında paylaştığı gönderide Özil, şu ifadeleri kullanıyor:

“Yeni bir bölüm başladı ???????????????? Geleceği kucaklamak ve geçmişi selamlamak adına ilk Genies NFT ürünümü yayınlıyorum.”

Mesut Özil’in yeni NFT’sine, Nifty Gateway üzerinden Pazartesi günü erişilebilecek. Nifty Gateway, Winklevoss ikizlerinin kurduğu kripto para borsası Gemini’ın sahip olduğu bir dijital sanat platformu. Mesut Özil’in NFT’sini ise sanatçı ve sanat direktörü olan BossLogic tasarladı.

NFT nedir?

Eşsiz bir token (NFT), bölünemez ve benzersiz bir kripto para token’ıdır. Bir NFT, başka bir NFT ile değiştirilemez ve tamamı daha küçük parçalara bölünemez. NFT’ler orijinal sanat eserleri ve CryptoKitties gibi blockchain ile entegre edilmiş koleksiyon oyunları gibi dijital varlıkları oluşturmak; değiş tokuş etmek için sayısız seçenek sunar. NFT’ler hem dijital hem de gerçek dünyadaki nadir varlığın kıtlığını ve kaynağını kanıtlamak için kullanışlıdır.

Eşsiz token’lar, ERC-721 token standardı kullanılarak Ethereum (ETH) üzerine inşa edilir.

Kripto dünyasında NFT’lere akın ediliyor

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Non-fungible token (eşsiz token/ değiştirilemez token) sanat eseri son zamanlarda çok ilgi görüyor. Aralık 2020’de 8,9 milyon dolar değerinde NFT tabanlı sanat eseri satıldı. NFT piyasa geçmişini izleyen bir web sitesi olan nonfugible’a göre bu rakam, bir önceki ay 2,6 milyon dolar olan toplam satış değerinden ciddi bir sıçrama yaşandığını gösteriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir