Elon Musk, En Büyük Dogecoin Balinasının Bu Şirket Olduğuna İnanıyor

Tesla CEO’su Elon Musk, en büyük Dogecoin (DOGE) sahibinin kimliğine dair bir öneride bulundu. Ardından söz konusu balinanın komisyonsuz ticaret uygulaması Robinhood olabileceğine dair tweet attı.

Bir kullanıcı, “Eğer en yüklü miktarda Dogecoin tutan balina cüzdanı Robinhood ise, bence Dogecoin net bir şekilde aya doğru gidecek. Ancak, bu bilgiler topluluk tarafından onaylanana ve kabul edilene kadar kesin olarak Dogecoin’in yükseleceğini söyleyemeyiz veya bilemeyiz,” dedi. Bunun üzerine Elon Musk, “Öyle görünüyor,” cümlesini kullandı.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Musk, geçen hafta Dogecoin’in eşitsiz servet dağılımına atıfta bulunmuştu. Ardından kripto para biriminin fiyatı yüzde 20 düşmüştü.

Hatta Tesla CEO’su, şaka coin’inin en büyük sahiplerine, coin’lerini satmaları durumunda nakit teklifinde bile bulundu. Şu an itibariyle DOGE, 7,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13.en büyük kripto para birimi.

Robinhood, artan baskıyla karşı karşıya

GameStop hisseleri Ocak ayının sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken Robinhood, GameStop ticaretini kısıtlayarak büyük bir tepkiyle karşılaştı. Musk, Şubat ayı başlarında Clubhouse röportajında Robinhood’un kurucusu Vladimir Tenev ile tartıştı:

“Müşterilerinize ihanet mi ettiniz, yoksa başka seçeneğiniz yok muydu?”

Bu sırada Dogecoin topluluğunun bazı üyeleri, en yüklü miktarda DOGE taşıyan cüzdanın muhtemelen Robinhood’un soğuk deposu olduğunu öğrendi.

Musk’ın da olaya dahil olmasıyla duruma daha fazla şeffaflık getirmesi konusunda Tenev üzerindeki baskı artıyor. En zengin Dogecoin adresi şu anda tüm kripto paraların yüzde 28.69’unu elinde tutuyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatında son durum

Geçtiğimiz hafta 0.083 dolar ile rekor seviyesine ulaşan DOGE, yazım sırasında o noktadan %33 kadar uzakta. Şu anda Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde %7.4’lük bir kayıp ile 0.055 dolardan el değiştiriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir