Grayscale 6 Altcoin İçin Daha Başvuruda Bulundu! Fiyatlar Yükseldi

Kurumsal kripto fonu devi Grayscale, ilk olarak merkezi olmayan finansa (DeFi) döndükten bir aydan kısa bir süre sonra, Yearn Finance ve SushiSwap da dahil olmak üzere bir dizi yeni altcoin için tröst başvurusunda bulundu.

Kurumsal yatırımcılar için günyanın en büyük kripto varlık tröstlerini sunan Grayscale, geçen ay sunduğu Aave ve Polkadot’a ek olarak daha fazla tröst başvurusuyla DeFi sektörünün derinliklerine dalıyor.

Grayscale’in devlet için yasal mütevellisi olan Delaware şirket kaydına göre 27 Ocak’taki altı başvurunun ardından 10 Şubat’ta da çeşitli başvurular gerçekleştirildi. Yukarıda bahsedilen Aave ve Polkadot’a ek, şu kripto para birimleri tercih edildi: Uniswap (UNI), Cosmos (ATOM), Monero (XMR) ve Cardano (ADA) tröst dosyalarına eklendi. Ayrıca 1 Şubat’ta bir Theta Network (THETA) tröstü kaydedildi.

Yeni başvurular arasında DeFi toplayıcısı Yearn Finance (YFI), Uniswap klonu SushiSwap (SUSHI), Compound Finance (COMP), kripto kredi sağlayıcısı MakerDAO (MKR), sentetik varlık platformu Synthetix (SNX) ve merkezi olmayan depolama platformu Blockstack (STX) yer alıyor.

2020’nin sonlarında Grayscale; Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Tezos (XTZ), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) için tröst başvurusunda bulunmuştu.

Grayscale şu anda 33 adet kayıtlı tröste sahip. Ancak yalnızca dokuzu aktif. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ocak 2021’in ortalarında firma, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden yasal mücadelesinin ardından XRP tröstünü kaldırmıştı.

Başvurular, bu tröstlerin kesinlikle başlatılacağı anlamına gelmiyor.

Grayscale’in yönetimi altındaki varlığın miktarı 36.8 milyar dolara ulaştı

Grayscale’in 29 Ocak’ta DeFi altcoin ‘leri için tröst başvurusunda bulunmasından bu yana yönetim altındaki varlık miktarı +47 artışla 36.8 milyar dolar oldu.

Grayscale’in mevcut tröstlerinin hâkimi ise 30.2 milyar dolar ile Bitcoin (BTC).

DeFi alanındaki altcoin fiyatları rekor kırdı

Yearn Finance (YFI), TSİ 14:00 civarında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.544 dolara yükseldi. Ayrıca SUSHI de gece saatlerinde 17.38 dolar ile rekor kırdı. COMP, yazım sırasında %10’luk bir artış ile 531 dolarda. MKR 2.623 dolardan işlem görürken SNX 26 dolardan el değiştiriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir