Ripple Yer mi Değiştiriyor? İşte Ayrıntılar

Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son dosyaya göre Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırıyor.

Ripple Artık Bu Eyalette

San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı.

Önde gelen bir kripto para birimi savunucusu olan Long, duyuruyu tweetledi. Ancak kısa bir süre sonra takipçilerinden ciddi eleştirilere maruz kaldı. Birçok kişi bunun eyaletin itibarına zarar vereceğini ifade ediyor.

Ripple, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun hedefi oldu. SEC kayıtsız XRP satışları nedeniyle şirkete dava açtı.

“Wyoming Maksimalizmi”

Şu anda ABD Senatörü seçilen Cynthia Lummis için Eyalet Politikaları Direktörü olarak görev yapan Tyler Lindholm, bu adımı savundu:

“Bu her zaman Wyoming’le ilgilidir. Bitcoin konusunda bir maksimalist olabilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir işletmeyi kabul ettiğinizde yaklaşımınız mantıklı olmalı.”

Wyoming Kripto Dostu Bir Eyalet

Wyoming, kripto ve blok zinciri şirketleri için en çekici ABD eyaletlerinden biri haline geldi. Geçen yıl, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu, Kraken’e kripto dostu bir banka olarak çalışması için bankacılık lisansı verdi. Ayrıca Avanti’ye kriptoyu benzer şekilde alması ve saklaması için yeşil ışık yaktı. Tesla’nın bu ayın başlarında yaptığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımının ardından, Senator Lummis, CEO Elon Musk’u eyalete taşınmayı düşünmeye davet etti.

Wyoming ayrıca Şubat 2019’da kripto para birimlerini mülk olarak tanıyan ilk eyalet.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir