Kripto Balinalarının Hedefindeki Bu Altcoin ATH Yaptı!

Davranış analizi firması Santiment, balinaların Şubat ayında Ren (REN) satın aldığını ve altcoin’in fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıdığını söyledi. Altcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 1.80 dolara kadar çıktı. Yazım sırasında ise 1.50 dolar civarında.

Ren, “değerin blok zincirleri arasında hareketini sağlayan açık bir protokoldür.” Özünde, “geliştiricilerin kendi DeFi uygulamalarına çapraz zincir işlevselliği getirmelerine olanak tanıyan bir ağ (ve buna eşlik eden bir SDK)” olan RenVM vardır.

Santiment’in raporuna göre Ocak ayının sonuna doğru, balina (yani 1 milyondan fazla REN sahibi) adresleri bir şeylerin değiştiğini gösterecek şekilde aniden yükseldi. Firma ayrıca, “Ren ağında etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin miktarının istikrarlı bir şekilde arttığını” fark etti. Son olarak, “günlük yeni REN adreslerinin miktarının oldukça şaşırtıcı olduğunu” belirttiler.

Altcoin ilgisinin ardında ne yatıyor?

Muhtemelen bu ay Ren’e olan ilginin artmasına her şeyden çok yardımcı olan şey, 2 Şubat’ta “Ren geliştirme ekibinin Alameda’ya katılacağını” duyurmasıydı.

Ren’in blog gönderisinde şu ifadeler yer alıyor:

“Alameda’ya katılımın bir parçası olarak Ren geliştirme ekibi, Multichain kütüphanelerimizde ve RenVM’in kendisinde Solana için desteğe öncelik verecek. Bu destek şu anda denetleniyor ve 2.çeyrekte Solana ile varlıklar arası köprü kurmaya başlayabileceğimizi tahmin ediyoruz. Bunu yapmak Serum üzerinde ve aynı zamanda daha geniş Solana ekosistemi üzerinde derin bir etkiye sahip olacak.”

Ayrıca Ren ekibi şunları da söyledi:

“Bu yeni ortaklığın blockchain alanında, özellikle Solana üzerinde daha geniş bir etkisi olacak. ETH ve ERC20’leri zincirler arası taşıma yeteneği ile birlikte SOL, SRM ve diğer Solana-yerel varlıkları zincirler arasında taşıma yeteneği gelecek. Bu, Solana’yı DeFi’a daha derin bir şekilde entegre etmemize yardımcı olacak. Uygulamalarına ve varlıklarına daha fazla likidite ve fayda sağlayacak.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir