Dogecoin’in (DOGE) Piyasa Değeri 10 Milyar Doları Aştı!

Kripto para birimi Dogecoin’in ( DOGE ) piyasa değeri, Tesla CEO’su Elon Musk ve diğer ünlülerin tweet’leri sayesinde 10 milyar doları aştı. Mevcut verilere göre kripto para biriminin fiyatı yazım sırasında 0.082 dolar. Kısa bir süre önce 0.083 dolar ile yeni bir rekor kırdı. Piyasa değeri de 10 milyar doları aştı ve yazım sırasında 10.483.929.454 dolar civarında.

Bunun yanı sıra popüler altcoin, piyasa değerine göre en büyük 9.kripto para oldu.

Son yedi gün içinde DOGE fiyatı kısmen Elon Musk ve bireysel yatırımcıların WallStreetBets hareketiyle yaratılan ivmeden yararlanarak 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmak için başlattığı kampanya sayesinde %88’in üzerinde arttı.

Ünlülerden Dogecoin (DOGE) desteği

Musk’ın Dogecoin pump’ına yol açan tweetleri, Twitter’a “bir süreliğine” ara verdiğini iddia ettikten kısa bir süre sonra geldi. Musk, platforma geri döndüğünde kripto para birimi ile ilgili tweet’ler de geldi. Kiss şarkıcısı Gene Simmons daha sonra eğlenceye katıldı ve diğer kripto varlıklarının olduğunu da belirtirken “altı haneli” bir DOGE yatırımı yaptığını söyledi.

Snoop Dogg daha sonra albüm kapaklarından birinin düzenlenmiş bir versiyonunu tweetledi ve adını “Snoop Doge” olarak değiştirdi.

Elon Musk’ın yorumları, kripto para birimi türev platformu BitMEX’in Dogecoin perpetual swap sözleşmelerini başlattığı ve yatırımcıların kripto para biriminin fiyatı üzerinde uzun veya kısa pozisyonlar aracılığıyla spekülasyon yapmasına izin verdiği bir zamanda geldi.

Daha önce Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmenin eşiğinde olduğuna inandığını söyleyen Musk, kendisinin bir Bitcoin destekçisi olduğunu açıkladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Tesla’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu son yıllık raporuna (Form 10-K) göre, elektrikli otomobil üreticisi Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir