Cardano 3 Yılın Rekorunu Kırdı! 2 Analist: Bu Seviyeler Yaklaşıyor

Popüler altcoin Cardano (ADA)’nun fiyatı yüzde 18’den fazla arttı. Kripto para, Çarşamba günü en iyi performans gösterenlerden biriydi. Dördüncü en büyük kripto para birimi, üç yıldan fazla bir süre sonra ilk kez en yüksek seviyesi olan 0,90 doları kırdı. Peki şimdi altcoin’de sırada ne var?

Cardano 3 yılın rekorunu kırdı – Kaynak: TradingView.com

Popüler altcoin Cardano 3 yılın rekorunu kırdı!

Yatırımcılar, son dönemlerde merkezi olmayan finans sektöründeki büyümenin ortasında akıllı sözleşme platformlarına akın etti. Bu yıl, DeFi protokollerinde yükseliş patlaması yaşandı. Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerinin içindeki toplam değer 10 Şubat’ta 39 milyar doları geçti. Bu, DeFi projelerinin çoğuna ev sahipliği yaptığı için Ethereum Blockchain’ini zorladı. 

Sonuç olarak, işlem onayları gecikti ve ağ ücretleri arttı.  Analistler, Ethereum’un en büyük rakip projelerine doğru potansiyel bir müşteri çıkışı yaşanacağını belirtti ve bu oldu. Bu nedenle, Cardano gibi protokoller, token değerlemelerinde muazzam kazançlar kaydetti. ADA, DeFi’nin yükseliş rüzgarları nedeniyle bir yıldan bugüne kadarki zaman diliminde yüzde 380’den fazla arttı.

Cardano için sırada ne var? Usta analist: Daha fazlası geliyor

Analistler Cardano’nun, rakibi Ethereum’un rallisini tekrarlamasını bekliyor. Rekt Capital ADA tahminini şu sözlerle açıklıyor:

ADA, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce kalan yalnızca iki birincil direnç seviyesi ile yükselişine devam ediyor. İlk merkezi direnç alanı öndeki siyah alandır. ADA artık 0,72 – 0,94 ABD doları aralığının içinde. Ve zamanla ADA siyaha doğru yükselmeye devam edecek.

Rekt Capital’ın Cardano ticaret modeli – Kaynak: TradingView.com

Yashu Gola: ADA fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir

ADA’nın yukarı yönlü patlamasının bir kısmı da düşen Bitcoin hakimiyetinden geliyor. En iyi kripto para birimi, rekor seviyeye ulaştıktan sonra daha düşük veya yana doğru düzeldi. Popüler analist Yashu Gola’ya göre BTC, sermayesinin bir kısmını Ethereum ve Cardano gibi rakip varlıklara aktarmayı bekliyor. Trader’lar buna “altcoin sezonu” diyor.

Cardano, Bitcoin’e karşı bir çıkış yapmaya çalışıyor – Kaynak: TradingView.com

Popüler analist Yashu Gola’ya göre, yukarıdaki grafik ADA/BTC’nin 2019’un ortalarından itibaren uzun vadeli bir direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma hareketi yapmaya çalıştığını gösteriyor. Analist altcoin fiyatının 2.352 Satoshi’ye doğru genişletilmiş yukarı yönlü rallileri izlediğini vurguluyor. Böyle bir hareket analiste göre, ADA/USD’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla kripto para tahmini için “Altcoin Kâhini: Büyük Çöküş Geliyor! Bu 5 Altcoin ise Fırlayacak”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir