Silahlı Soyguncular Pakistan’da 93.000 Dolarlık Bitcoin Çaldı

Pakistan’dan bugün ilginç bir gelişme ile karşınızdayız. Silahlı soyguncular Bitcoin çalmak için beş yabancı uyrukluyu rehin aldı. Hırsızlar 93.000 dolar değerinde Bitcoin’i rehinelerden aldılar.

Pakistan’da İlk Bitcoin Hırsızlığı

Gelişme’den Geo News aracılığı ile haberdar olduk. Buna göre, en az üç Pakistan sakini birkaç yabancı uyrukluyu rehin aldı. Sonrasında ise yaklaşık olarak 93.000 $ değerinde Bitcoin (BTC) çaldılar.

Yayına göre, Pakistan’ın Gujranwala kentinde iki şüpheli tutuklandı. Hâlâ kaçak olduğu bildirilen bir başka şüpheli daha var. Bu kişi yabancı uyrukluları “yatırım yapmaya” Lahor’a davet ettiği için baş şüpheli durumunda.

Haberde “şüphelilerin, “onlara şehri göstermek için” bir gezinti yapma kisvesi altında hareket ettikleri yer aldı. Haber, soyguncuların biri Almanya’dan biri İsviçre’den olmak üzere beş yabancı uyrukluyu silah zoruyla kaçırdıklarını belirtiyor.

Şüphelilerin kurbanlarının üzerine biraz eroin serptikleri ve onları uyuşturucu satıcısı olarak bildirmekle tehdit ettikleri belirtildi.

Sonuç olarak, soyguncular rehineleri hesaplarına 14.7 milyon Pakistan rupisi veya 93.000 $ değerinde Bitcoin transfer etmeye zorladı.

Polis, şüphelileri en sonunda araçlarının plaka numaralarına göre tespit etti.

Benzer Hadiseler Söz Konusu

Kriptokoin.com olarak daha önceden belirttiğimiz üzere  Ocak ayı ortasında Hong Kong’da kripto para ticareti yapan bir kadından bir grup erkeğin 500.000 dolardan fazla para çaldıkları bildirildi.

Bundan önce, 37 yaşındaki bir Bitcoin satıcısı da Hong Kong’da hırsızların kurbanı oldu. Nakit olarak yaklaşık üç milyon yuan (461.000 $) kaybetti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir