Bitcoin Fiyatı Rekor Yükseldi! İşte 2 Ünlü Kâhin’den Sıradaki Seviyeler

Lider kripto para Bitcoin (BTC), tarihi haftasını tüm zamanların en yüksek seviyesi ile bitirmeye hazırlanıyor. Bitcoin fiyatı, bu sabah saatlerinde devasa yükseldi ve 50.000 dolar seviyesine yaklaştı. Peki Bitcoin’de bu devasa yükselişten sonra sırada ne var? İşte tahminler…

Bitcoin fiyatı devasa yükseldi ve 50.000 dolar seviyesine yaklaştı!

En büyük kripto para birimi Bitcoin, gişe rekorları kıran haftasını bu Pazar tüm zamanların en yüksek seviyesiyle kapatmaya hazırlanıyor. Lider kripto para, Bitstamp borsasında sabah saatlerinde yaklaşık 49.400 dolara dokundu ve çok sevilen 50.000 dolar seviyesinde bir çıkış yaptı. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 910 milyar doların üzerinde ve hakimiyeti yüzde 61’e yaklaşıyor. Sert yükselişin ardından BTC bir miktar geri çekildi ve şimdi 48.800 dolardan fiyatlandırılıyor.

Tesla’nın şok edici 1,5 dolarlık Bitcoin yatırımı, Mastercard ve BNY Mellon’un BTC hamleleriyle bu hafta tarihe geçti. Şüphesiz bu hafta, Bitcoin için tüm tarihinin en başarılı haftalarından biri oldu. Ayrıca Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Morgan Stanley dünyanın en büyük kripto para birimine yatırım yapmayı düşünüyor.

Teknik Kâhin: BTC 50.000 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde yeni bir ralli yapabilir

Peki Bitcoin’de bu devasa yükselişten sonra sırada ne var? Piyasadaki yükseliş duygusu analistlerin tahminlerine de yansıyor. Genel olarak Bitcoin’de yeni zirveler bekleniyor. Başarılı teknik analizlere imza atmış olan Aayush Jindal’a göre, Bitcoin fiyatı yakın vadede 48.000 dolar ve 50.000 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde yeni bir ralli yapabilir.

48.000 dolar seviyesinin üzerinde net bir kırılma analiste göre, önümüzdeki seanslarda 50.000 dolar seviyesinin üzerine bir artış şansını artırabilir. Bitcoin fiyatı 48.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kalmakta zorlanırsa analiste göre, aşağı yönlü bir düzeltme ihtimali var. 

Pethoshi: BTC’de yakında 60.000-64.000 doları göreceğiz

Usta bir analist olan Pethoshi’ye göre, Bitcoin piyasasında devam eden boğa koşusu, fiyat 60.000-64.000 dolar alanına ulaşana kadar uzayabilir. Pethoshi konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

42.000 doların üzerinde olduğumuz sürece, bu yükseliş trendinin bir sonraki ayağı olmalı. Bunu kaybedersek, acının ortaya çıktığı bir sapma olarak düşünebiliriz. IMO’yu izlemek için yer var. Bekleyin ve yakında 60.000-64.000 doları göreceğiz.

Pentoshi, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerde 10.000 dolara yükseldikten sonra 8.000 dolara geri çekileceğini saatler öncesinden haber veren bir analist. Bunun dışında analistin yüksek başarı oranına sahip olduğu başka tahminleri de var.

Teknik göstergelerle Bitcoin fiyatının mevcut görünümü

4 saatlik MACD: BTC/USD paritesi için MACD’nin yükseliş bölgesinde güçlenmesi muhtemel.

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTC/USD paritesi için RSI hala 50 seviyesinin üzerinde.

Ana Destek Seviyesi: 48.000 ABD doları.

Ana Direnç Seviyesi: 50.000 ABD doları.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir