Bitcoin Alımıyla Adından Söz Ettiren MicroStrategy’den Yeni Hamle

Kripto para dünyasında en çok konuşulan konulardan birini devasa boyutta Bitcoin satın alan MicroStrategy oluşturmuştu. Hatırlanacağı üzere BTC bu hamle sonrası artmaya başlamıştı.

71.079 BTC’yi satın aldıktan sonra, iş zekası şirketi ilk Bitcoin ile ilgili yazılım ürününü oluşturacak.

Bitcoin Analiz Ekibi

MicroStrategy, bir blok zinciri analiz ekibi oluşturmak için harekete geçiyor. Adım MicroStrategy’nin Bitcoin ile ilgili ilk yazılım ürünü olacak.

Şirket Cuma günü LinkedIn’de iş ilanı verdi. Firma bir Blockchain Veri Analisti ve Blockchain Veri Mühendisi alacağını açıkladı. Ayrıca iş ilanlarında ilgili kişilerin “Bitcoin için gelişmiş ölçümler ve öngörüler içeren bir analiz platformu oluşturan bir ekibe katılacaklarını” açıkladı.

MicroStrategy, geçen Kasım ayında blok zinciri veri ürünleri oluşturmaya olan ilgisini ima etmişti. Hatta o zamanlar yeni işe alımlara dair niyetini de belirtmişti. Yöneticiler o zamanlar ilgi alanlarıyla ilgili bir açıklama yapmadılar. Dahası programın özellikleri konusunda büyük ölçüde sessiz kaldılar. Ayrıca bu gelişmeyi o sırada potansiyel bir veri sunumu olarak tanımladılar.

İşe Almalar

İkili işe almalar, nihayetinde sadece Bitcoin’in ötesinde dijital varlıklar için ticarileştirilmiş bir istihbarat teklifi anlamına gelecek bir resim ortaya koyuyor.

MicroStrategy, genel, özel ve izinli blok zincirleri konusunda deneyimli analistleri istiyor. Bitcoin ağı halka açık ve izinsizdir.

MicroStrategy’nin yeni mühendisleri, veri hazinelerini “daha geniş kitlelerle” paylaşılabilen “görselleştirmelere” dönüştürebilen yazılımlar geliştirmekten sorumlu olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir