Twitter Yöneticisine Göre Sosyal Medya Devi Bitcoin Yatırımı Yapabilir

Twitter CFO’su Ned Segal’a göre sosyal medya devi, bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşünüyor. Daha Segal, CNBC’ye Twitter’ın çalışanlarına kripto para birimi ile nasıl ödeme yapılacağını düşündüğünü söyledi:

“Çalışanlara Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğimizi, BTC ile ödeme yapılmasını isterlerse bir satıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve bakiyemizde BTC bulundurmak gerekip gerekmediğini düşünmek için birçok konuşma gerçekleştirdik.”

Square’in CEO’su Jack Dorsey’in amiral gemisi kripto para biriminin en açık savunucularından biri olduğu göz önüne alındığında, Twitter’ın Bitcoin’i benimsemesi son derece mantıklı olacaktır. Ekim ayında, milyarderin öncülük ettiği başka bir şirket olan Square, Bitcoin’e 50 milyon dolar yatırım yaparak böyle bir hamle yapan ilk büyük halka açık şirket oldu.

Örneğin geçen hafta Dorsey 5,2 milyon takipçisine bir BTC node’u çalıştırdığını açıkladı. Dorsey’in Twitter profili de şu anda Tesla CEO’su Elon Musk’a aynı şeyi yapması için ilham vermiş olabilecek tek bir kelimeden oluşuyor: “Bitcoin”.

Grayscale CEO’su: Şirketler Tesla’nın izinde Bitcoin yatırımı yapacak

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Tesla geçtiğimiz günlerde 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını açıkladı. Ardından BTC’nin fiyatını 50.000 dolara yaklaştırdı.

Segal’in açıklaması, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’i da harekete geçirdi. Sonnenshein, bugün büyük şirketlerin muhtemelen Tesla’nın örneğini izleyip Bitcoin’e yatırım yapacağını söyledi. CNBC’ye verdiği demeçte, “Diğer vizyoner liderlerin ve yıkıcı şirketlerin aslında ‘neden’den ‘neden olmasın’a geçtiğini fark ettiklerini göreceksiniz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir