Analistler: Gelecek Hafta Altın Fiyatları İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Dikkat!

Altın fiyatları, son günlerde düşüş trendinde seyrediyor. Popüler analistlerin çoğu, altın’ın fiyatını 1.850 doların üzerine çıkaramaması nedeniyle düşüşün devam edeceğini vurguluyor. Genel beklenti fiyatların 1.800 doları test edeceği yönünde. Peki gelecek hafta altın fiyatlarını etkileyecek önemli gelişmeler ve izlenmesi gereken tarihler nelerdir? Sizler için 15-21 Şubat haftasında altın fiyatlarını etkileyecek gelişmeleri araştırdık. İşte detaylar…

İşte altın fiyatlarını etkileyecek gelişmeler ve izlenecek tarihler

Altın fiyatları, aşağı yönlü bir trendde işlem görmeye devam ederken yatırımcılar, hafta içinde yaşanacak gelişmelere odaklanmış durumda. Analistlere göre, 15-21 Şubat haftasında altın fiyatlarını etkileyecek kritik gelişmeler var. Bu gelişmeleri ve önemli tarihleri daha yakından inceleyelim…

Çarşamba ve Perşembe günlerindeki FED ve ECB toplantı tutanakları önemli!

Piyasalar, sırasıyla Çarşamba ve Perşembe günlerinde açıklanması planlanan Federal Rezerv (FED) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı tutanaklarını yakından takip ediyor. ING FX stratejistleri Cuma günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yatırımcılar önümüzdeki hafta FED ve ECB’nin politika toplantı tutanaklarına odaklanacak. Yatırımcılar bu tutanaklarda, birincisinin daralmanın zamanlamasını tartışmaya başladığını ve ikincisinin EUR’nun gücünü engellemeyi planladığına dair ipuçları arayacaklar.

Analistler: Altın fiyatları için bu makro verilere dikkat!

Analistlere göre, yatırımcıların radarındaki diğer makro veriler, ABD ÜFE, perakende satışlar ve Çarşamba günkü sanayi üretiminin yanı sıra Perşembe günkü işsizlik başvuruları olacak.  Analistler ayrıca, altın fiyatları için Salı günü açıklanacak NY Empire State imalat endeksini ve Perşembe günü açıklanacak Philadelphia FED imalat endeksini izliyor.

Perşembe günü inşaat ruhsatları ve konut startup’ları ve Cuma günü mevcut ev satışları da dahil olmak üzere ABD konut verilerinin bir listesi olacak. Bu veriler, analistlerin yakında takip ettiği metrikler arasında. Ayrıca ABD piyasaları, “Başkanlar Günü” nedeniyle Pazartesi günü kapalı olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir