Son Dakika: Ripple Fiyatı Binance’de Çöktü! Milyarlarca Dolarlık Tasfiye

Ripple fiyatı dakikalar içinde çift haneli bir düşüş gördü. Ancak Ripple, yine de en kötü performans gösteren altcoin değil.

Ripple fiyatı dakikalar içinde yüzde 12 oranında düşüş gördü

Piyasa değeri açısından en büyük yedinci kripto para birimi olan Ripple (XRP), kısa süre önce Binance borsasında 50 dakika içinde yüzde 12 oranında düştü. Ripple 0,472 dolara kadar düştü ve önceki kazançlarını sildi. Bu ani çöküşün ardından, kripto para birimi şu anda 0,52 dolardan işlem görürken etkileyici bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı.

Kripto para piyasası, en büyük kripto para olan Bitcoin‘in kısaca 54.000 dolara seviyesine inmesinin ardından vadeli işlem borsalarında büyük miktarda likidasyon gördü. Bybt verilerine göre, son 24 saatte 1,7 milyar dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi. Ayrıca piyasa değerinden 1,2 milyar dolar yalnızca 12 saatte silindi.  XRP, 85,7 milyon dolar ile toplam likidasyon miktarına göre dördüncü sırada (sadece Binance Coin, Ethereum ve tabii ki Bitcoin’in arkasında).

1,7 milyar dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi

Binance Coin acımasız bir düzeltmeye katlandı. Kripto para, önceki gün 348 dolara yükseldikten sonra 20 Şubat’ta 249 dolara düştü. Genel olarak XRP ve Binance Coin, ilk ondaki en kötü performans gösteren iki kripto para birimi. Bunların ardından Litecoin ve Bitcoin Cash geliyor.

Bu arada Ripple kurucu ortağı ve Stellar’ın mucidi Jed McCaleb, milyonlarca XRP kripto para birimini piyasaya boşaltmaya devam ediyor. Bu hafta boyunca Jed McCaleb, günlük olarak sürekli olarak 38 milyon token sattı. Leonidas Hadjiloizou’ya göre, Jed McCaleb’ın hala 2,49 milyar XRP’si var. Ancak bu XRP satışlarının kripto para biriminin düşen ticaret hacmi nedeniyle önümüzdeki hafta azalması bekleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir