Nam Salan 3 Analist: Tesla Haberinden Sonra Bitcoin Bu Seviyeleri Görecek!

Tesla’nın yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından, BTC Pazartesi günü yeni bir rekor seviyeye yükseldi. Lider kripto para birimi, 44.900 dolara ulaştı. Bu gelişme, yatırımcı ve trader’lar Wall Street’in en büyük beşinci firmasının kripto para birimi sektörüne girmesine sevindikçe artan kazançlara işaret ediyor. Bitcoin boğaları, fiyatın özellikle -lider kripto para biriminin 21 milyon birimlik sınırlı arzı nedeniyle- 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bitcoin, Tesla’nın BTC’yi benimsemesinin ardından ATH’yi gördü – Kaynak: TradingView.com

Bitcoin fiyatı, Tesla’nın hamlesinin ardından ATH’yi gördü!

Tesla, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’ndaki kayda göre 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldı. Tesla’nın SEC’e ilettiği belgelere bakıldığında, BTC alım nedeninin “gelirleri çeşitlendirmek, artırmak ve portföye esneklik kazandırmak” olduğu görülüyor. Tesla konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Ocak 2021 tarihinde yatırım politikamızı güncelledik. İşletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi bize daha fazla esneklik kazandırması için hem çeşitlendirmek hem de maksimize etmek amacıyla bu paranın bir bölümünü kripto paralara, külçe altın, altın borsasında işlem gören bazı fonlar ile belirtilen diğer varlıklar dahil olmak üzere alternatif rezerv varlıklarına yatırmayı kararlaştırdık. Bu politika kapsamında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptık. Uzun vadede de dijital varlıklardan hem daha fazla alabilir hem de bunları elimizde tutabiliriz.

Tesla, Bitcoin gibi “alternatif rezerv varlıkları” satın almak için yatırım politikasını değiştirdi

Otomobil üreticisi, Bitcoin gibi “alternatif rezerv varlıkları” satın almak için yedek nakit rezervlerini kullanmak üzere yatırım politikasını değiştirdiğini belirtiyor. Ayrıca gelecekte kripto para portföyünü genişletmek için yeterli ABD doları bakiyesi olduğunu da itiraf ediyor. Tesla açıklamalarında kısa sürede Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi plânladığını da vurguluyor. Tesla konuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak Bitcoin kabul etmeye başlamayı bekliyoruz. Geçerli yasalara tabi ve başlangıçta sınırlı bir temelde…

İşte Tesla haberinden sonra analistlerin Bitcoin tahminleri

Mike McGlone: Bitcoin şimdi 50.000 dolara işaret ediyor!

Birçok analist, Tesla’nın Bitcoin hamlesi nedeniyle kripto para biriminin kısa vadede 50.000 dolarlık fiyat hedefini göreceğini kabul ediyor. Bloomberg’deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Tesla haberleriyle birlikte Bitcoin hakkındaki yükseliş duruşunu yineledi ve şunları söyledi:

Tesla, Bitcoin’in piyasa değerini 1 trilyon dolara çıkarmak için katalizör olabilir. Firmanın Bitcoin’e yatırım yaptığını ve ödeme için kripto para birimini kabul ettiğini açıklaması, PayPal’ın Ekim ayında yaptığına benzer. Bu da bir sonraki direnç olarak yaklaşık 50.000 dolara işaret ediyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleride mevcut.

Alex Krüger: BTC 50.000 dolarlık seviyelere gidiyor

Usta bir makro analist olan Alex Krüger, Tesla haberinden sonra yeni Bitcoin hedefini açıkladı. Analiste göre, BTC şimdi 50.000 dolarlık seviyelere gidiyor. Alex Krüger, başarılı kripto para tahminlerine imza atmış olan bir analist ve ekonomisttir.

Cheds: Bitcoin yıl sonu tahminimi 63.442 dolar olarak revize ediyorum

Popüler bir analist olan Cheds ise Tesla hamlesinin ardından fiyat tahminini revize etti. Cheds konuya yönelik şunları söyledi:

2021 Bitcoin yıl sonu tahminimi 63.442 dolar olarak revize ediyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir