Son Dakika: Popüler Bitcoin ve Altcoin Uygulaması Hack’lendi!

FTX borsasına ait olan Bitcoin ve kripto para uygulaması Blockfolio, hacklendi. Blockfolio’nun sinyal sistemine hack saldırısı yapıldı. Blockfolio’nun bağlı olduğu kuruluş olan FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, fonların güvende olduğunu açıkladı.

Popüler Bitcoin ve altcoin uygulaması Blockfolio hack’lendi!

FTX borsasına ait olan Bitcoin ve kripto para cüzdan uygulaması Blockfolio hack saldırısına uğradı. Bu hack olayının sadece sinyal ve bildirim sistemiyle sınırlı olduğu belirtiliyor. Blockfolio, konuyu araştırdığını söyledi. Firma, kullanıcı fonlarının güvende olduğunu ve ticaret hizmetlerinin iyi çalıştığını belirtti.

Blockfolio, 6 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler kripto para uygulamalarından biridir. Uygulama, geçen Ağustos ayında kripto borsası FTX tarafından 150 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın alındı. FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried da hack saldırısı ile ilgili Twitter aracılığıyla açıklamada bulundu. Sam Bankman-Fried, hack saldırırısı nedeniyle çok üzgün olduğunu, ancak şu anda fonların hiçbir şekilde risk altında olmadığını belirtti:

Blockfolio’daki mesajlar için şu anda çok üzgünüm. İşlemler, fonlar ve fonlarla ilgili diğer uygulamalar risk altında değil. Bu uygulamalar, FTX standartlarına uygun olarak ayrı bir sistemde korunuyor. Saldırıdan etkilenen bölüm; haber, sinyal ve gösterimle ilgili tarafdır. Blockfolio kullanıcılarındaki her alım satıma ve bu hafta yeni kaydolanlara 10 dolar veriyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir