Balinalar Bu 3 Altcoin’den Hızla Alıyor! Bu Altcoin’leri ise Terk Ediyor

Ünlü kripto analiz firması Santiment, üç altcoin projesinin patlayan balina popülasyonlarına ev sahipliği yaptığını söylüyor. Santiment’e göre, devasa balinalar 3 altcoin projesinden hızla biriktiriyor. Santiment ayrıca balinaların üç altcoin projesine olan ilgisini kaybettiğini de ortaya koyuyor.

Santiment: Balinalar, popüler altcoin REN ve BAND’dan biriktiriyor

Analiz şirketi Santiment, REN’deki balina faaliyetlerini yakından izlediğini belirtti. Santiment’e göre, minimum bir milyon REN’e sahip balina sayısı 48 saat içinde 81’den 93’e yaklaşık %15 arttı. Firma, artan balina sayısının REN’in 5 Şubat’taki ani fiyat yükselişine katkıda bulunduğunu vurguluyor.

Kaynak: Santiment

Balina popülasyonunun arttığı bir başka kripto para ise Bant Protocol (BAND)’dür. Santiment, en az 10.000 BAND tokeni tutan balinaların dört aydan kısa bir süre içinde 49’dan 82’ye %67’nin üzerinde sıçradığını ortaya koyuyor. Analiz şirketi Santiment, balina sayısındaki artışın Chainlink rakibinin değerindeki artışla aynı zamana denk geldiğini ekliyor.

Kaynak: Santiment

Santiment: Balinalar, üç altcoin projesine olan ilgisini kaybetti!

Balina birikimini gösteren üçüncü kripto para Aave’dir. Santiment, merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme protokolünün değeri geçen ay hızla artarken, 1.000 veya daha fazla Aave tokeni tutan adres sayısının 266’dan 399’a yükseldiğini söylüyor. Santiment’e göre, bu %50’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

Kaynak: Santiment

Santiment ayrıca balinaların üç altcoin projesine olan ilgisini kaybettiğini ortaya koyuyor. Kripto analiz platformuna göre, 10.000 veya daha fazla BNB tokeni tutan adresler, üç gün içinde 154’ten 147’ye düştü.

Kaynak: Santiment

Santiment: Balinalar Celsius Network (CEL)’den de göç ediyor!

Santiment’e göre, DeFi yield aggregator’u yearn.finance (YFI) da balina ilgisinde bir düşüş görüyor. Santiment, balina sayısının üç günde 43’ten 39’a %10 düştüğünü bildirdi.

Kaynak: Santiment

Balinalar Celsius Network (CEL)’den de göç ediyor. Santiment’e göre balinalar, eşler arası borç verme protokolünü gruplar halinde terk ediyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir yıl önce en az 100.000 CEL’li 156 adres, bir hafta önce 86 adres ve şimdi sadece 79 adres var. Bunun son derece önemli bir işaret olduğunu söylemeye gerek yok.

Kaynak: Santiment

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir