Bitcoin Son Kazançları Elde Tutarak Gücünü Korumaya Devam Ediyor

Bitcoin dün 50.000 $’a yaklaştıktan sonra geriledi. Ancak hızla 48.800 $’ın üzerine çıktı. Bitcoin, bugün 50.000 $’a yükselişi sırasında elde ettiği kazanımların çoğunu korumayı başardı.

Bitcoin Fiyatı Arttı

Bugün, kripto para birimi fiyat artışı yaşadı. Gün içi en yüksek seviyesi olan 48.800 dolara yükseldi. Dünkü geri çekilme sırasında elde ettiği kazançların çoğunu geri aldı.

Bitcoin’in son artışı 2017 ve 2018’de yaşanan boğa piyasasından önemli ölçüde farklı olduğunu gösteriyor.

O süre zarfında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 $’a ulaştı. Ancak kısa sürede geri düştü. Sonrasında ise son kazançlarının çoğunu teslim etti.

Kripto para bu sefer farklı davranıyor. BTC fiyatı giderek etkileyici rekor seviyelere çıkıyor.

Artan Benimseme

LMAX Digital’de kripto para birimi stratejisti olan Joel Kruger farklı bir yorum yapıyor. O Bitcoin’in “dayanma” yeteneğinin kesinlikle varlığa yönelik güçlü talebi yansıttığını vurguladı.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov da dijital para biriminin momentumuna bakıyor ve şöyle diyor:

“Tesla gibi gittikçe daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin koyuyor. Bu durum, kurumlar ve para yöneticileri için varlığa yönelme konusunda büyük bir baskı oluşturuyor. Tüm ‘Bitcoin öldü’ anlatısı, son birkaç ay içinde büyük olasılıkla çok fazla güvenilirlik kaybetti. Diğer taraftan daha büyük oyuncular sonunda Bitcoin’in gerçekten ana akım haline geldiğinin farkına vardılar. BTC güç göstermeye devam ederse şaşırmam. Bitcoin şu anda finans piyasalarında en iyi performans gösteren varlık. Değerini ikiye katlayıp 100.000 $’a ulaşması gerçekten mümkün.”

Ayrıca Nazarov, “Bence çoğu insan, özellikle merkez bankaları para birimlerini basmaya devam ettikçe bunun tamamen mümkün olduğunu anlıyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir