Popüler Altcoin’e Saldırı! İşlemler Silindi ve Fiyat Çöktü

Verge (XVG), yetişkin içeriği sitesi Pornhub tarafından kabul edilen ilk kripto paradır. Popüler altcoin projesinin kısa süre önce yüzde 51 saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Bu saldırı nedeniyle, kripto paranın 200 günden fazla işlem geçmişi silindi. Yüzde 51 saldırısının ardından kripto parada, 560 bin blokluk bir yeniden düzenleme yapıldığı bildiriliyor. Bu gelişme nedeniyle XVG fiyatı yüzde 20’lik bir çöküş yaşadı.

Popüler altcoin Verge, yüzde 51 saldırısına uğradı!

Güçlü altcoin Verge (XVG)’nin, kısa süre önce yüzde 51 saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Bu saldırı yüzünden kripto paranın 200 günden fazla işlem geçmişi silindi. Kripto para araştırma şirketi CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, bu saldırıyı yorumladı. Lucas Nuzzi‘ye göre, bu ilk 100 kripto para arasında yer alan bir proje için görülen en büyük zincir düzenleme işlemi.

Bu yıkıcı saldırının ardından kripto parada, 560 bin blokluk bir yeniden düzenleme yapıldı. Saldırı nedeniyle projenin kripto parası olan XVG’nin fiyatı yüzde 20’lik bir çöküş yaşadı. Verge ekibi konuya yönelik resmi bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

Verge (XVG) Blockchain’i ele geçirilmeye çalışıldı. Madencilerle birlikte çalışan geliştirme ekibi hasarı önleyici bir düzeltme yaptı. Ayrıca 13 saat içinde her şeyin normale dönmesini bekliyoruz.

Charlie Lee: Yüzde 51 saldırısı karşısında zayıf olan kripto paralara dikkat!

Litecoin mucidi Charlie Lee, olayla ilgili yorum yaptı. Charlie Lee, takipçilerini teorik bir yüzde 51 saldırısı karşısında zayıf olan kripto para birimleri konusunda uyardı. Charlie Leekonuya yönelik şunları söyledi:

NiceHash özelliği yüksek olan paralara karşı her zaman dikkatli olun. Ön maliyet olmadığında, artan maliyet oldukça ucuz olabilir. Ve %51 saldırısı yapmak ve zinciri yeniden düzenlemek kolay olur.

Aslen 2014 yılında “Dogecoin Dark” olarak piyasaya sürülen Verge, Pornhub tarafından benimsenen ilk kripto para birimi. Bu gelişme ile kripto para, Nisan 2018’de yeniden popülerleşti. Pornhub tarafından XVG’nin anonimlik odaklı özellikleri nedeniyle seçildiği bildirildi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Pornhub Eylül 2020 döneminde Bitcoin ve Litecoin’i de kabul etmeye başladı.    

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir