Tesla Açıklaması Sonrası Bu Borsada Devasa Boyutta Bitcoin Short Pozisyonu Tasfiye Edildi

Bitcoin ve kripto para dünyası bugün son derece heyecanlı bir gün geçirdi. Tesla Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını ve şirketin varlığı ödeme olarak kabul etmeyi planladığını duyurdu. Bitcoin, bu açıklama sonrası yeni bir ATH kaydetti.

Tüm Dünyaya Fayda Sağlayacak

Buna tepkiler çok çeşitliydi: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Elon Musk’ın kararının tüm dünyaya fayda sağlayacağını belirtti. Kripto para topluluğunun üyeleri Bitcoin’in kısa vadede 45.000 dolara ulaşmasını bekliyordu.

Yazım sırasında, BTC 43.974 $’dan işlem görüyordu ve son bir saat içinde fiyat %0.3 arttı. Varlık haberlere tepki verirken bile, traderlar mevcut piyasa koşullarından yararlandı.

57 Milyon Dolarlık Short Pozisyonu

OKEx, platformunda 57 milyon dolar değerinde Bitcoin short pozisyonlarının tasfiye edildiği görüldü.

Aynı zamanda, Twitter’daki birkaç kullanıcı, Bitcoin’in boğa koşusu sırasında short pozisyonunda kalacaklarını vurguladılar. Diğerleri, Elon Musk’ın onlara piyasayı düşünmeleri ve rotayı değiştirmeleri için yeterli zaman vermediğini söyledikleri için sempati duydular.

Kripto topluluğunun bazı üyeleri, güncel gelişmeleri başka bir perspektiften algıladı ve “short pozisyonları teşvik etmek” istedi. Bir kullanıcı, “Pozisyonlarını kapatmaları gerekiyor” dedi, bu da ayıların varlığı satın alması gerektiği anlamına geliyor.

Diğer borsalarla ilgili olarak, son 24 saatte BitMEX’teki toplam tasfiye, yazım sırasında 57 milyon doları aşarken, short odaklı traderlar 52,1 milyon doların üzerinde pozisyonlarını tasfiye etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir