6 Altın Analisti Tahminlerini Açıkladı: Bu Ürküten Seviyeler Yaklaşıyor!

Altın fiyatları, düşmeye devam ediyor. Analistler, grafiklerde bir Death Cross paterninin oluşmasıyla birlikte fiyatların daha fazla ivme kaybetmesini bekliyor. Analistlere göre, Death Cross paterni daha uzun vadeli potansiyel bir düşüşün sinyalini verdi.

Craig Erlam: Altın grafiklerindeki Death Cross iyiye işaret etmiyor

Dow Jones piyasa verilerine göre, altın grafiklerde bir Death Cross paterni belirdi. 50 günlük hareketli ortalama, 200-DMA’nın altına düştüğünde bir Death Cross meydana gelir. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, bir piyasa güncellemesinde, Death Cross’un “altın için iyi bir gelişme olmadığını” söyledi.

Craig Erlam’a göre, özellikle de iki yıldan fazla bir süredir gerçekleşmediği için Death Cross iyiye işaret etmiyor. Craig Erlam, daha yüksek ABD Hazine getirilerinin “yatırımcıları biraz tedirgin ettiğini ve genellikle dolar için olumlu olduğunu” söyledi. Craig Erlam yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

ICE ABD Dolar Endeksi DXY’de 91’in üzerine çıktı ve bu dolar için yükseliş sinyali olabilir. Bu doğal olarak altın için olumsuz bir gelişme.

Jason Teed: Altın fiyatları için rekor seviyeler olasılık alanının dışında değil

Altın Külçe Strateji Fonu QGLDX eş portföy yöneticisi Jason Teed, yükselen faiz oranlarının, doları ve tahvilleri “altın’dan daha değerli ve nispeten daha çekici” hale getirdiği için altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğunu söyledi. Jason Teed konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Yine de faiz oranları baskı altında kalırsa ve ekonomi iyileştikçe enflasyon endişeleri artarsa metal için rekor düzeyde yüksek bir fiyat olasılık alanının dışında değil.

David Russell: Altın’a yeni fonlar akacak! Ancak 1.700 dolar bir destek

GoldCore iletişim direktörü David Russell, MarketWatch’a verdiği demeçte, COVID-19 aşısının yaygınlaşması devam ederken, “genel olarak, piyasalar ekonomik iyileşme konusunda iyimser” dedi. David Russell konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Bir sonraki teşvik turundaki güncellemeler, şu anda gördüğümüz varlık sınıfı enflasyonunu pekala devam ettirebilir ve bunun bir kısmının altın’a akacağı kesin.

Ancak David Russell, piyasanın Death Cross’un nasıl oynandığını görmek için bekleyeceğini söyledi. David Russell, teknik olarak altın’ın yumuşak göründüğünü vurguluyor. Ancak David Russell, 1.755 ila 1.765 dolar seviyesinde iyi bir destek olması gerektiğini ve bunun altında desteğin 1.700 dolar olduğunu belirtiyor.

Chintan Karnani: Altın’ın genel eğilimi aşağı yönlü olabilir

Insignia Consultants baş piyasa analisti Chintan Karnani, altın fiyatlarındaki düşüşün tek nedeninin ABD 10 yıllık tahvil getirisindeki keskin artış olduğunu belirtiyor. Chintan Karnani 10 yıllık tahvil getirisinin yükselmeye devam edeceğine dair bazı beklentiler olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak Karnani, altın fiyatlarının bu hafta boyunca düşmesini beklemiyor. Chintan Karnani konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Asya’daki fiziksel altın talebi, düşük döngüsel talebin olduğu bir dönemden geçecek… Ancak Asya ve Londra’da Çarşamba gününden itibaren her zaman altın ETF’ler ve fiziksel altın’dan değere dayalı satın alımların ortaya çıkmasını bekliyorum. Bu, mevcut satışları sınırlamalı. Ancak altın’ın genel eğilimi aşağı yönlü olabilir. Sarı metalin sürekli bir yükseliş elde etmek için bazı yükseliş haberlerine ihtiyacı var. Kısa vadeli altın yatırımcıları yeni yatırımlar yapma konusunda temkinli.

Edward Meir: Sarı metal sabit seyredebilir

ED&F Man Capital Markets analisti Edward Meir, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

Çin piyasaları elbette bu hafta kapalı, ancak Yeni Yıl seyahati oldukça kısıtlı. Bu da yerel fabrikaların çalışmaya devam ettiğine dair konuşmalara yol açıyor. Bu metal talebinin, alımın tipik olarak düştüğü bir zamanda sabit kalması gerektiği, ancak aynı mantıkla, normal tatil sonrası talep sıçramasını da almamamız gerektiği anlamına gelir. 

Todd ‘Bubba’ Horwitz: Fiyatlar 1.750 dolar ve ardından 1.700 doların altını görebilir!

Altın analisti Todd ‘Bubba’ Horwitz, piyasaları yorumladı. Analiste göre, sarı metal Ocak ayı başından beri baskı altında ve Kasım’ın düşük seviyelerine yaklaşıyor. Ancak analist, tüm piyasalarda olduğu gibi, altın’ın yönünü değiştirmeden dümdüz düşmesini beklemiyor. Bu analiste göre, genellikle kâr amaçlı veya kısa süreli bir baskı. Todd ‘Bubba’ Horwitz’a göre, piyasaların aşamalarındaki fiyat hareketi, seviyelerin kendiliğinden tükendiğini gösterecek ve mevcut trend devam etmeden önce bir miktar baskının hafifletilmesine izin verecek.

Analiste göre, altın’ın Ocak ayının ortasından bu yana, mevcut düşüş trendi yürürlükte ve fiyatları 1.750 dolar ve ardından 1.700 dolardan sonraki destek seviyelerine taşımaya devam edebilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın fiyatı tahmini için “Dev Banka Altın’da Havlu Attı! Korkutan Tahminlerini Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir