Bitcoin İçin Ünlü CEO’dan Ses Getirecek Tanım: “Para Mühendisliğinin Bir Şaheseri”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan önemli Bitcoin tanımı geldi. Bitcoin öncüsü ve fütürist Austin Davis ile özel bir röportaj da termodinamik eğitimini Bitcoin’e uyguluyor.

Bitcoin ve Anlatılar

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre Bitcoin’i (BTC) çevreleyen finansal ve ekonomik anlatılar dar. Çünkü anlatılar dijital varlığı bu kadar benzersiz kılan şeyin yüzeyini zar zor çiziyor.

Saylor, Bitcoin’i “bir para mühendisliği şaheseri” olarak nitelendirdi. Muhtemelen dünyanın “ilk mühendislik para ağı” olarak BTC tarihe geçecek.

Saylor röportajı, 19. yüzyılda karmaşık bir şekilde hazırlanan 17. yüzyıl İspanyol Kalyonunun önünde yaptı. Saylor, modeli bir “sanat eseri” ve ona ek motivasyon sağlayan bir model olarak tanımladı. Bu tür gemilerin okyanustan altın taşıdığı gerçeği de karşımızda.

Bitcoin, son fiyat artışının ardından 850 milyar dolarlık bir varlık haline geldi. Ancak Saylor’a göre bu, piyasa etkisinin yalnızca başlangıcı. Çünkü Bitcoin’in 20 $, 30 $, 50 $ ve hatta 100 trilyon $ değerine ulaşmadan önce neden 10 trilyon $’lık bir varlığa “altını dahil edeceğini” açıklıyor. Bu noktada Bitcoin, “parasal gezegenin çekirdeği” olacak.

İlginç Bakış Açısı

Saylor kısa süre önce Bitcoin’i 1.400 şirket yöneticisine sundu. Ayrıca burada dijital varlığı hazine rezervlerine dahil etme stratejilerini tartıştı. Saylor, kuşaksal zenginlik elde etmeyi umuyorlarsa, hodlerların Bitcoin’leriyle ne yapmaları gerektiği konusunda birkaç bilgeliğe sahipti.

“Satın almalı. Sonsuza kadar ellerinde tutmalısın. Benim tavsiyem, vergiden muaf ödünç almak, asla sermaye kazancı almamak, asla işletme geliri almamaktır.”

Saylor’un bakış açısı, Bitcoin Standardını benimsemek için kasıtlı bir kampanyanın bir parçası olarak dijital varlığı sürekli olarak ele alma stratejisini yansıtıyor. Onun görüşleri sadece Bitcoin’in temel teknolojisine değil, aynı zamanda itibari paranın hızla düşen değerine dayanıyor. Çünkü fiat parayı eriyen bir buz küpüyle karşılaştıran şimdi ünlü analojisi, meslektaşları arasında yankılanıyor gibi görünüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir