Elon Musk’tan Ses Getirecek Kripto Para Yatırımcılarına Tavsiyeler ve Tahminler

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemlerde Bitcoin ve bazı altcoin’lerin fiyatlarını hareketlendiren açıklamalara imza attı. Dogecoin’e geçtiğimiz haftalarda 12x yaptıran Elon Musk, şimdi ise kripto para yatırımcılarına kritik tavsiyeler verdi. Elon Musk, yeni katıldığı bir röportajda “Elinizdeki tüm paranızı kripto paralara yatırmayın” diyerek yatırımcıları uyardı.

Elon Musk: Bence insanlar tüm tasarruflarını kripto paralara yatırmamalı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na giren kayda göre Tesla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldı. Bu önemli gelişmenin ardından Elon Musk’tan piyasaya yönelik açıklamalar gelmeye başladı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk son günlerde yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasasının gündeminden düşmüyor.

Tesla CEO’su, kısa süre önce yeni doğan çocuğu X Æ A-12 için DOGE aldığını da bildirdi. Elon Musk yeni katıldığı bir röportajda ise önemli açıklamalarda bulundu. Tesla CEO’su, fiyatların öngörülemez olduğu bir piyasada yatırımcıları ellerindeki tüm varlıkları kripto paralara yatırmamaları konusunda uyarıyor. Tesla CEO’su konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Öncelikle bir şeye netlik getirmek istiyorum. Bence insanlar tüm tasarruflarını kripto paralara yatırmamalı. Çünkü bu mantıklı olmaz. Fakat eğer spekülasyonda bulunmak ve eğlenmek istiyorsanız…. Buna birşey diyemem…

Tesla CEO’su: Bence geleceğin para biriminin kripto para olması muhtemel!

Tesla CEO’su açıklamalarının devamında geleceğin para biriminin kripto paralar olabileceğini vurguluyor. Elon Musk konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bence geleceğin para biriminin kripto olması gerçekten muhtemel görünüyor. Fakat hangi kripto para olacak? Belki bu birkaç farklı kripto olur. Bence şu anda kripto para birimleri hala spekülatif. Tavsiyem, spekülasyona çok fazla kapılmayın. Bu spekülatif piyasada tüm varlıklarınızı kripto paralara yatırmayın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir