Eski OCC Başkanı: Ripple Davası Böyle Sonuçlanacak! Ellerinde XRP Bulunanlar…

Eski ABD Para Kontrol Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, Ripple davası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Brian Brooks, Ripple davasının SEC ve şirket arasındaki bir anlaşmayla sonuçlanacağına belirtiyor.

Brian Brooks, Ripple davası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. 

Eski ABD Para Kontrol Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, Ripple davası ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Brian Brook’a göre, SEC ve Ripple dava kapsamında anlaşacak. Eski OCC Başkanı, ABD Başkanı Joe Biden’in önderliğinde kripto para birimlerine yönelik olumlu bir dönem olacağını belirtiyor. Brian Brook konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Joe Biden yönetimine, benim bu fikirlerimle paralel düşünen insanlar geliyor. Tahminime göre, OCC’de benden sonra Michael Barr başkan olacak ve Michael Barr bana benzer düşüncelere sahip biri… Ayrıca bir dönem Ripple danışma kurulunda görev alan biri. Fakat Hazine Bakanı Yellen’ın şüpheci açıklamalarını görüyoruz. Bana göre, bunlar konuyla çok ilgili sözler değil. Burada olay bence, kimin teknolojiye ayak uydurabileceği ve kimin bunu yapamayacağı ile ilgili…

Eski OCC Başkanı: Ellerinde XRP bulunanlar trade yapabilir ve değeri belirleyebilir

Brian Brook, XRP’nin menkul kıymet durumunu da değerlendiriyor ve şunları söylüyor:

 XRP hakkında bence en kritik nokta, bir varlığın dağıtılma şekli ile onun belirli bir dönemdeki niteliği arasında fark olmasıdır. Ripple’daki duruma bakıldığında, 10 yıl önce XRP dağıtımında ne olduysa oldu… O zaman XRP ya bir menkul kıymetti ya da değildi. Mahkeme buna zaten karar verecek. Bugünkü, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı ise farklı bir soru… Önceki açıklamalarında SEC, varlıkların doğasının zamanla değişebileceğini zaten öyledi.

Açıklamalarının devamında Brian Brook, Ripple davasının SEC ve şirket arasındaki bir anlaşmayla sonuçlanacağına belirtiyor. Ayrıca Brian Brook, bu anlaşma kapsamında ellerinde XRP bulunanların trade yapabileceğini ve kripto paraların değerini belirleyebileceğini vurguluyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir