Ünlü Avukat Uyardı: XRP’de Büyük Sorun Var! Ripple Davası Bu Sonla Bitecek

Ünlü kripto avukatı Stephen Palley, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşını yorumluyor. Stephen Palley, şirketin Ripple davası kapsamında XRP ile ilgili kritik bir sorunla karşı karşıya olduğunu düşünüyor.

Stephen Palley: XRP ile ilgili sorun, her zaman merkezi bir şeye indirgenebilir!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC, XRP’nin bugüne kadar bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Stephen Palley, Ripple davası ve bu kapsamdaki iddiaları değerlendiriyor ve şunları söylüyor:

XRP ile ilgili büyük sorun, nasıl gelişirse gelişsin, her zaman merkezi bir şeye indirgenebilir. Clarence Darrow bunu düzeltemedi. Bu nedenle, bu durum olumlu kararlara, duruşmaya veya temyize giderse kaybedecekler.

Stephen Palley: Ripple kaybedecek! Brad Garlinghouse ve Chris Larsen kaybedecek

Stephen Palley, Ripple’ın galip geleceğinden şüphe ediyor ve ödeme şirketinin nihayetinde SEC ile anlaşacağına inanıyor. Stephen Palley konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu bir tahmin. Sanırım yanılıyor olabilirim, ben bir avukat olduğum için korunmalıyım. Ripple kaybedecek. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen kaybedecek. Etrafta maymunluk yapacaklar, reddetmek için dilekçe verecekler, reddedilecekler. Muhtemelen biraz keşif yapacaklar, belki de ifade alacaklar. Muhtemelen icra eyleminde, ifade verdiler… Bence muhtemelen özet karar için çapraz dava açacaklar ve kaybedecekler. Bir sınırlama argümanı olmadığı veya bunu okuyan ve bunun devam eden bir menkul kıymet teklifi olmadığına ikna olan sempatik bir yargıç olmadığı sürece…. Kaybederler ve muhtemelen bunu kabul ediyorlar…

Bu hafta, SEC ve Ripple ortak bir açıklamada yakın zamanda davayı çözme ihtimallerinin düşük olduğunu duyurdu. Davanın ilk duruşma öncesi konferansı 22 Şubat’ta yapılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir