Sıcak Gelişme: Ripple’da Haziran 2014’ten Beri İlk! Bu Altcoin Ezip Geçti

Popüler altcoin Binance Coin (BNB), Binance Chain’in büyük bir Ethereum rakibi olarak ortaya çıkmasıyla Ripple (XRP)’ı geçti. XRP, Haziran 2014’ten bu yana ilk kez CoinMarketCap’ta yedinci sıraya düştü. O tarihlerde XRP, devasa pump gören Dogecoin’in altına düştü. Bu sefer ise XRP, Binance borsasının yardımcı tokeni olan Binance Coin (BNB)’e tahtını kaptırdı.

Popüler altcoin Binance Coin Ripple (XRP)’ı geçti!

Şubat 2019’da ilk kez piyasa değeriyle en büyük 10 kripto para biriminin arasına girdikten sonra, BNB ortalıkta takılıp kaldı. Ayrıca kripto para, uzun süredir çoğunlukla göze çarpmıyordu. 2021’in ilk çeyreğinde işler değişti. BNB şu ana kadar iki aydan kısa bir süre içinde yüzde 360’ın üzerinde artış göstererek en büyük altcoin’lere meydan okudu. Altcoin projesi, 17 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 175 dolara ulaştı.

Binance Chain’e paralel bir Blockchain olan Binance Smart Chain (BSC), Eylül 2020’de piyasaya sürüldükten sonra merkezi olmayan finans sektörüne başarılı bir şekilde giriş yaptı. Şu anda, BSC’nin halihazırda çok yüksek işlemlerle boğuşan Ethereum’dan iki kat daha fazla günlük işlemi var. PancakeSwap, halihazırda ikinci en büyük merkezi olmayan borsadır.

BNB yüzde 360’ın üzerinde artış göstererek dev altcoin projelerine meydan okuyor!  

 En büyük BNB sahibi olan Binance, BSC üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da hızla artan kullanıcı sayısı, bununla ilgilenmiyor gibi görünüyor. DeFi’den gelen şiddetli rekabet görmesine rağmen, Ethereum çok beklenen 2.000 dolara doğru yürüyüşüne devam ediyor. ETH, Bitcoin’in yenilenen rallisini nihayet yakaladıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.917 dolara ulaştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir