Elon Musk: Bu Altcoin’deki Balina Satışlarını Destekliyorum! Fiyat Çakıldı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yine çok konuşulacak ve gündeme oturacak açıklamalara imza attı. Elon Musk, popüler altcoin Dogecoin’in balinalarını hedef alıyor ve kripto paranın servet dağılımını eleştiriyor.

Elon Musk: Popüler altcoin Dogecoin’deki balina satışlarını destekliyorum!

Elon Musk, son günlerde kripto para paylaşımları ile gündemden düşmüyor. Şimdi de Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda attığı bir tweet’te Dogecoin’in servet dağılımını eleştirdi. Ünlü milyarder, balinaların güçlü kripto parasıyla ilgili tek “gerçek sorun” olduğunu söylüyor. Bu nedenle Elon Musk, en zengin Dogecoin sahiplerini kripto para birimini daha demokratik hale getirmek için varlıklarını tasfiye etmeye çağırıyor. Elon Musk balinalara seslenerek şunları söyledi:

Büyük Dogecoin sahipleri kripto paralarının çoğunu satarsa, tam desteğimi alacak. Tek gerçek sorun, şu anda servetin tek bir noktada yoğunlaşmasıdır.

DOGE fiyatı, Elon Musk’un tweet’inden sonra yüzde 20’nin üzerinde düştü. 

Dogecoin’in kurucu ortağı bir balina değil!

Kripto para birimini sadece bir “şaka parası” olarak başlatan Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, geçtiğimiz günlerde Reddit’te DOGE çılgınlığı sorguladığı bir mektup yayınladı. Billy Markus mektubunda Dogecoin ile ilgili şu çarpıcı gerçeklere dikkat çekti:

Yatırımcılar şimdilerde “Dogecoin 1 dolar olur mu?” diye düşünüyor. Kripto paranın 1 dolara ulaşması demek, milyonlarca kişiye hizmet veren Starbucks, Boeing, American express ve IBM gibi şirketlerin piyasa değerine ulaşılması demek… Ben Dogecoin’in bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Bu benim anlayabileceğim bir şey değil… Kendimi yaşananlar nedeniyle garip hissediyorum. Birkaç saat içinde oluşturduğum bir şey bugün bu noktalara geldi. Elon musk’un Dogecoin hakkında paylaşımlar yapması aslında eğlenceli… Fakat bir yandan da aptalca geliyor. Buna rağmen kripto paranın fiyatı yükselmeye devam ediyor. Bu açıklanamaz bir durum…

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Billy Markus, elindeki DOGE’lerin hepsini 2015 yılında sattığını açıkladı. Billy Markus, DOGE’lerini satarak elde ettiği para ile ikinci el bir araba aldığını da vurguladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir