50 Bin Doları Kıran Bitcoin Başka Bir Yükseliş İçin mi Hazırlanıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, Binance Futures da dahil olmak üzere büyük vadeli işlem borsalarında tarihte ilk kez 50.000 doları aşmıştı. Yazım sırasında, büyük spot piyasalarda da 50.000 seviyesini aşmış görünüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, MicroStrategy’nin daha fazla BTC satın almayı planladığını bildirmesiyle yükselişe geçti.

Daha fazla yükseliş olası mı?

16 Şubat’ta, Bitcoin fiyatı Coinbase’te 49.556 dolara kadar yükseldi ve 50.000 dolarlık direnç alanını aşma konusundaki ikinci girişimini işaret etti. Ancak 49.556 dolara ulaştıktan sonra BTC, birkaç saat içinde yaklaşık %3,5 oranında düşüşle keskin bir geri çekilme gördü. Ardından, TSİ 15:30 civarında 50.000 doları aştı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in 50.000 doları geçme mücadelesinin “Coinbase balinaları (USD) ile Stablecoin balinaları (USDT)” ile ilgili olduğunu açıkladı.

Coinbase prim endeksi. Kaynak: CryptoQuant

Ki, Bitcoin’in sabah 50.000 doları reddettiği sırada negatif bir Coinbase primi olduğunu vurguladı. BTC’nin net bir şekilde geçmesi için, negatif primin “soğutulması” gerektiğini açıkladı. İlk reddedilmeden bu yana, Coinbase primi istikrar kazandı ve Binance’in Tether fiyatı ile pariteye ulaştı. Coinbase, genellikle çoğu gün Tether’den daha yüksek bir Bitcoin fiyatına sahiptir, ancak prim, negatiften nötre geri döndü.

Bitcoin fiyatında sırada ne var?

Dahası, popüler bir anonim kripto para trader’ı olan Mac, Bitcoin’in 50.000 doları aşıp yeni bir destek alanı oluşturacağını söyledi. trader, potansiyel bir senaryonun 50.000 doların üzerine çıkması, 52.000 dolara yükselmesi ve yeni bir destek seviyesi oluşturması olacağını söyledi:

“Yeni bir üs inşa edilmek üzere. Benim için ideal bir senaryo. Piyasanın şu anki durumuyla birlikte 52.000 dolara dokunabilir. Konsolidasyona devam edebilir ve daha yükseğe çıkabiliriz.”

50 bin doların aşılacağı birçok trader ve analist tarafından tahmin edilirken; fonlama oranı, aşırı kalabalık bir vadeli işlem piyasasına işaret ederken trader’lar 52.000 dolara ulaşılmasının ardından düzeltme bekliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir