20 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Analizi

Yeni bir fiyat analizi ile karşınızdayız. Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Bu nedenle son gelişme kripto sektörüne daha fazla alıcı çekecek. Bu nedenle birkaç altcoin fiyatının artması muhtemel.

Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet 19 Şubat’ta 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Önemli bir dönüm noktası. Çünkü BTC, piyasa değeri arttıkça dijital varlık portföylerine bir kısım tahsis etmeyi düşünecek yeni kurumsal yatırımcıları çekmeye devam edecek.

Glassnode verileri, varlıklı bireylerin Bitcoin’e para yatırmaya devam ettiğini gösteriyor. 1 milyon dolardan fazla Bitcoin tutan BTC adreslerinin sayısı 94.000’e yükseldi.

Whalemap’ten alınan verilere göre, bir başka olumlu işaret söz konusu. O da, mevcut boğa koşusu boyunca 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip adreslerin sayısının artması. Çünkü önceki boğa aşamasında bu rakam azalmıştı.

Ballet kripto cüzdanı CEO’su ve kurucusu Bobby Lee, kripto boğa piyasasının devam edeceğine inanıyor. Ona göre Bitcoin, bu yıl 200.000 – 250.000 $ aralığına ulaşacak. Ayrıca Lee, Bitcoin’in 500.000 $’a ulaşmasını ve piyasa değerinin 2028 yılına kadar altının üzerine çıkmasını bekliyor.

Ancak, herkes Bitcoin’de boğa değil. JPMorgan Chase analistleri, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinden çok daha yüksek fiyatlarda işlem gördüğüne inanıyorlar. Bu nedenle onlara göre BTC döngüsel bir varlık gibi davranıyor. Ayrıca kripto varlıklarını “hisse senetlerindeki büyük düşüşler için en yoksul koruma” olarak ifade ediyorlar.

Kripto boğa koşusu devam ederken, yukarı yöndeki kritik seviyeleri belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin bugün 52.599 dolarlık direncin üzerine çıktı. Bu nedenle yükseliş trendini sürdürdü. Boğalar şu anda fiyatı yükselen kanalın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu hamleyi yapmayı başarırlarsa, ivme yükselecek ve 60.974,43 dolara artış gerçekleşecek.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki bağıl güç endeksi (RSI) boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat kanalın direnç çizgisinden düşerse, BTC / USD kuru, boğaların destek sağlaması muhtemel olan kanalın orta noktasına düşecek. Bu seviye devam ederse, kur ana hedefe doğru yükseliş yolculuğuna devam edecek.

İlk zayıflık işareti, kanalın orta noktasının altına bir düşüş olacak. Bu, fiyatı kanalın destek hattına sürükleyebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, olası bir trendin tersine döndüğüne işaret edecek.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 18 Şubat’taki 1.869 dolarlık direncin üzerine çıkarak yükseliş trendini sürdürdü. Lider altcoin, ayıların ralliyi tekrar durdurmaya çalışabileceği 2.000 dolarlık psikolojik seviyeye doğru yavaş yavaş ilerliyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarabilirse, ivme yükselecek. Bu nedenle ETH / USD kuru 2.515 $’a yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların harekete komuta ettiğini işaret ediyor.

Fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (1.714 $) altına inerse bu varsayım geçersiz olacak. Böyle bir hareket, traderların daha yüksek seviyelerde kâr elde ettiğini gösterecek. Ayılar fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekerse eğilim negatife dönecek.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), son birkaç gün içinde keskin bir yükselişe tanık oluyor. RSI 94’ün üzerine çıktı. Bu durum yükseliş hareketinin kısa vadede aşırı derecede satın alındığını gösteriyor.

Traderlar bir ralliyi kaçırmaktan korktuklarında, her yüksek seviyede alım yapmaya devam ederler. Genellikle, böyle bir ralli, son boğanın satın alınmasından sonra bir patlama topuyla sona erer. Fiyat düşmeye başladığında, momentum traderları gemiden ilk atlayanlar oluyor. Bu durum düzeltmeyi derinleştiriyor.

Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek seviyelerden kar ayırdığını gösteriyor. Fiyat 260 $’da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düşerse, boğaların artık düşüşleri satın almadığını gösterecektir. Bu durum, fiyatı 206 $’daki %61.8 geri çekilme seviyesine çekebilir.

Bu desteğin altında bir kırılma, kısa vadeli traderların paniğe kapılmasına neden olabilir. Parite daha sonra tüm rallinin %100 geri çekilmesini tamamlayabilir ve fiyat 118 $’a düşebilir. Tersine, eğer boğalar fiyatı 348.6969 $’ın üzerine çıkarırsa, 400 $’a hareket mümkün..

DOT / USD

Ayılar, yükselen kanalın direnç çizgisini 17 Şubat ve 18 Şubat’ta savundu ve bugün fiyatı aşağı çekmeye çalıştılar. Ancak Polkadot (DOT), yönü keskin bir şekilde 29.50 $’dan tersine çevirdi. Şu anda kanalın üzerine yükseldi.

Alıcılar fiyatı kanalın üzerinde tutabilirse, ivme yükselebilir ve altcoin 42 dolara yükselebilir.

Boğalar fiyatı kanalın üzerinde tutamazsa, DOT / USD kuru kanala yeniden girebilir. Ayılar fiyatı 29.50 $’ın altına düşürebilirse, parite 20 günlük EMA’ya (25 $) ve ardından kanalın destek hattına düşebilir.

Fiyat bu destekten sıçrarsa, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecek. Ancak kanalın altındaki bir düşüş trendde bir değişikliğin sinyalini verecek.

ADA / USD

Cardano (ADA), kademeli olarak 0.9817712 $’lık dirence doğru hareket ediyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, genel direncin üzerinde bir kırılma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Boğalar, fiyatı 0,9817712 $ ‘ın üzerindeki 1 $ direnç bölgesine itebilirse, ADA / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatacak. Yukarı yönde hedef 1.25 $ ve ardından 1.50 $.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse, parite 0.8082031 $’a düşecek. Sonrasında ise bu iki seviye arasında fiyat aralığına bağlı kalacak.

İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın (0,74 $) altında bir kırılma olacak. Parite 0,6879684 $’ın altına düşerse trend ayılar lehine değişecek.

XRP / USD

XRP, 20 günlük EMA’dan (0,49 $) sıçradı. Boğalar şu anda fiyatı, ayıların sert bir direnç gösterebileceği 0,65 $’a çıkarmaya çalışıyor. Fiyat genel dirençten düşerse, altcoin birkaç gün için 0,50 ila 0,65 dolar arasında konsolide olabilir.

Fiyat 0,50 doların altına düşerse, boğaların artık düşüşleri satın almadığını gösterecek. Böyle bir gelişme, fiyatı 0.38550 $’lık bir sonraki desteğe çekecek.

Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların şu anda üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilirse, XRP / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 0,78068 dolara ulaşacak.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 52 haftalık yeni zirveler yapmaya devam ederken yükseliş trendinde kalıyor. Ayılar 18 Şubat’ta yükselişi durdurmaya çalıştı. Ancak fiyatı 230.5305 doların altına çekemediler. Bu durum boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın bir yerde bulunuyor. Bu da boğalara avantaj sağlıyor. Alıcılar fiyatı 238.8071 doların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru 256 dolara ve ardından 272 dolara yükselecek.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 220 $’ın altına inerse, kısa vadeli traderlar tarafından kar alımı yapılmasını önerecek. Bu gelişme, fiyatı 20 günlük EMA’ya (191 $) çekebilir. Parite düşerse ve 185.5821 $’ın altında kalırsa trend ayıların lehine olacak.

LINK / USD

Ayılar, 17 Şubat’ta yükselen kanalın orta noktasının altında Chainlink’i (LINK) hareket ettiremedi. Bu durum boğaların düşüşleri satın aldığını ve bugün yükseliş trendini sürdürmeye çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 35.69 doların ve yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru ivme kazanabilir ve 46 dolara yükselecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI boğaları destekliyor.

Ancak, ayıların kolayca pes etmesi pek olası değil. Daha önceki iki olayda kanalın direnç çizgisini başarıyla savundular. Dolayısıyla direnç çizgisindeki yönü yeniden tersine çevirmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, LINK / USD kuru kanalın destek hattına düşecek. Bu destekten güçlü bir sıçrama, yükseliş trendini sağlam tutacak. Ancak kanalın altında bir kırılma, trendde olası bir değişikliğin sinyalini verecek..

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), geçtiğimiz birkaç gün boyunca 670 $ ile 745.39 $ arasında bir aralığa bağlı. Fiyat, güçlü bir yükselişin ardından konsolide olursa bu durum, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için kar alımı yapmadıklarını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 745,39 Dolar ile 773,32 Dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayacak. Bu nedenle fiyat 900 $’a yükselebilir. Yükselen 20 günlük EMA (589 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, yukarı yönlü bir kırılma olasılığını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 670 $’ın altına inerse, BCH / USD kuru 20 günlük EMA’ya (589 $) daha derin bir düzeltme başlatacak. Bu desteğin altında bir kırılma, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösterecek..

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM), son dört gündür 0,50 $ direnç seviyesinin yakınında işlem görüyor ve bu, boğalar ve ayılar arasında üstünlük kurmak için bir mücadele olduğunu gösteriyor. Boğalar ayıları alt eder ve fiyatı 0,517 doların üzerinde tutarsa, 0,600681 dolara geçiş mümkündür.

Ayıların yine 0,600681 $’da sert bir direnç göstermesi söz konusu. Ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse XLM / USD kuru 0,796804 $’a yükselecek. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, fiyat genel dirençten düşerse, XLM / USD kuru 0,50 $’a düşecek. Ardından bu iki seviye arasında birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalacak. 20 günlük EMA’nın (0,43 $) altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir