Sıcak Gelişme: Bitcoin Boğaları Durmak Bilmiyor – İşte Tarihi Rekor

Bitcoin boğaları durmak bilmiyor. Yazım sırasında Bitcoin tarihi rekorunu yeniledi. BTC 55.772 dolar ile güç tazeledi.

Bitcoin Artıyor

BTC bugün büyük kripto borsalarında 55.000 doları geçtiği için fiyat artışı devam ediyor. Yakın zamanda 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan dijital para birimi, 24 saatte %5,2 arttı. Yazım sırasında 55.052 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yeni ATH’lerini arka arkaya kaydeden BTC için en önemli gelişme ana akımın benimsemesi. Özellikle daha fazla şirket varlığa ulaşmayı düşündükçe zayıflamayan bir anlatı hakim. Örneğin, MicroStrategy özellikle daha fazla Bitcoin elde etmek için 1,5 milyar dolar fon topladı.

Artışlar, önde gelen Bitcoin yatırımcılarından gelen tweetlerin de bir sonucu. Daha önce Tesla CEO’su Elon Musk, biraz Bitcoin’e sahip olmanın “sadece nakit paradan daha az aptalca bir likidite biçimi” olduğunu vurgulamıştı. Diğer taraftan “bir S&P500 şirketi için yeterince maceracı” olduğunu da eklemişti.

Yeni Hedefler

Aynı zamanda, BTC 54.000 $’a yükselirken tahminler de gelmeye başladı. Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano, Bitcoin’in artık 100.000 $’lık ATH’ye daha yakın olduğunu belirtti.

Ancak yakın bir zamanda düzeltme olacağını söyleyen analistler de var. JP Morgan’daki stratejistlere göre varlığın fiyatındaki dalgalanma “azalmadığı sürece” Bitcoin’in mevcut fiyatı “sürdürülemez” hale gelebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir