Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı’ndan Kritik Bitcoin ve Altcoin Açıklamaları!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin ve piyaları değerlendirdi. Janet Yellen, hisse senedi piyasasında yatırımcıların “çok dikkatli olması gereken” kısımlar olabileceğini söyledi. Ancak Janet Yellen, düşük faiz oranlarının genellikle daha yüksek hisse senedi değerlemelerini desteklediğini söyledi. Janet Yellen ayrıca, Bitcoin’in “oldukça spekülatif bir varlık” olduğuna inandığını belirtti.

Janet Yellen: Yatırımcıların bazı sektörlerde çok dikkatli olması gerekiyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte, ABD hisse senedi piyasasında yatırımcıların ihtiyatlı davranması gereken kısımlar olabileceğini söyledi. “Closing Bell”de yayınlanan bir röportajda Janet Yellen, Federal Rezerv’in destekleyici para politikası göz önüne alındığında daha yüksek hisse senedi değerlemelerinin anlaşılabilir olduğuna inandığını da ekledi. Janet Yellen konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Eh, kısmen çok düşük bir faiz ortamındayız. Ve değerlemeler çok yüksek olsa da faiz oranlarının çok düşük olduğu bir dünyada fiyat kazançları yüksek olma eğilimindedir. Bu, orada biliyorsunuz, çok dikkatli olmamız gereken sektörler olabilir.

Bu yorumlar, Janet Yellen’e coronavirüs salgını ve bununla ilgili ekonomik hasar sırasında büyük ABD hisse senedi endekslerinin rekor seviyelere yakın işlem görmesinin mantıklı olup olmadığını soran CNBC’den Sara Eisen’e yanıt olarak geldi. Ayrıca Janet Yellen’e ilk halka arzlarda ve SPAC’lerde büyük pay hareketleri hakkında sorular soruldu. Yellen hangi sektörlerden bahsettiğini belirtmeden açıklamada bulundu.

ABD Hazine Bakanı: Bitcoin oldukça spekülatif bir varlık! Düzenlemeler çok önemli

Bitcoin son aylarda büyük bir hareket gördü ve dünyanın en değerli kripto para birimi Çarşamba günü ilk kez 52.000 doların üzerine çıktı. Janet Yellen, Bitcoin’i “oldukça spekülatif bir varlık” olarak gördüğünü ve son yıllarda yüksek seviyelerde oynaklık olduğunu belirtti. Bitcoin’in düzenlenmesi gerektiğine inanıp inanmadığı sorulan Janet Yellen, herhangi bir eylemin yatırımcıları korumakla ilgili olması gerektiğini söyledi. Eski bir FED başkanı olan Janet Yellen, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Burada en önem verdiğimiz konu, Bitcoin’in yasa dışı işlemlerde bir araç olarak kullanılmaması ve yatırımcı korunmasının sağlanması. Bitcoin ve kripto para işi yapan şirketlerin düzenlemelere bağlı kalmaları da bizim için kesinlikle çok önemli.

Kripto para birimleri, son zamanlarda dev finans şirketlerinden destek aldı. Mastercard, geçtiğimiz hafta   resmi ağında belirli kripto para birimlerini desteklemeyi planladığını belirtti. Ülkenin en eski bankası  olan BNY Mellon ise bu yılın sonlarında bir kripto para birimi başlatacağını söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir