Usta Analist Yine Bildi: Bitcoin Fiyatı İlk Kez 50.000 Doları Aştı!

Tesla’nın geçen hafta 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıklamasından bu yana Bitcoin fiyatı neredeyse yüzde 30 arttı. En büyük kripto para birimi, devasa bir satış duvarını aştıktan sonra Binance borsasında ilk kez 50.000 dolara ulaştı. Bu gelişme, BTC’nin 12 yıllık tarihinde bir ilke işaret ediyor. Şimdi bazı analistlere göre, lider kripto parada resmi olarak altı basamaklı bir fiyat etiketi yolda görünüyor.

Bitcoin fiyatı ilk kez 50.000 dolara ulaştı! Mike McGlone yine bildi

Bitcoin fiyatı kısa süre önce sert yükseldi ve kritik dirençleri geride bıraktı. Lider kripto para birimi, Binance borsasındaki devasa bir satış duvarını aştıktan sonra tarih yazdı. BTC fiyatı, Binance borsasında ilk kez 50.000 dolara ulaştı.  Bitcoin‘in piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolara yaklaşıyor ve hakimiyeti yüzde 61,1 seviyesinde. 

Bu fiyat hedefi, Ocak ayı başlarında Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone tarafından doğru bir şekilde öngörüldü. Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini de belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleride mevcut.

Tesla’nın BTC hamlesi, fiyatı ATH’ye taşıdı

7 Ocak’ta 40.000 dolara ilk kez dokunduktan sonra lider kripto para biriminin sonunda 50.000 dolara ulaşması 39 gün sürdü. BTC, Ocak ayında birkaç acı verici düzeltmeye katlanmak zorunda kaldığı için bu önemli dönüm noktasına giden yol oldukça çetindi.  Kripto para birimi, e-araba devi Tesla’nın 8 Şubat’ta çığır açan 1,5 milyar dolarlık satın alımını duyurmasının ardından patladı. Bu gelişmenin ardından BTC, neredeyse günlük olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeye başladı.      

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir