Ünlü Analist Bitcoin ve Ethereum’da Büyük Patlamanın Ardından İzlenecek Seviyeleri Açıkladı

Popüler trader ve kripto para stratejisti Michaël van de Poppe bugün Bitcoin ve Ethereum ile ilgili açıklamalar yaptı. Ünlü trader her iki koinin kısa vadeli kaderini belirleyeceğine inandığı temel fiyat seviyelerini vurguladı.

Bitcoin ve Ethereum

Van de Poppe, yeni bir YouTube videosunda, abonelerine Bitcoin’in kritik seviyelerini açıkladı. Vurgular şu şekilde yer aldı:

“Bitcoin için daha yüksek zaman dilimi çizelgesi çok büyük bir hareket gösteriyor. Bu nedenle daha fazla kazanç söz konusu olacak. Diğer taraftan şu anda gerçek büyük süper döngüde olduğumuza işaret ediyor. Bu nedenle 2017 Bitcoin balonundan çok farklı bir aşamadayız.

Destek için bu seviyeyi 47.500 ile 48.400 arasında tutmayı tercih ediyorum. Bu desteği sürdürürse, büyük olasılıkla yükseliş yörüngeli hareket devam edecek. Daha sonra açıkladığım hedef bölgelerin yani 53.000 $ ve 63.000 $ seviyelerine ulaşmak mümkün olacak.”

Van de Poppe, 47.500 dolar seviyesi kaybedilirse, BTC’nin büyük olasılıkla güneye 44.000 dolara yöneleceğini söylüyor. Ünlü trader, daha sonra varlığın düşeceğini ve 38.000 $ seviyesini yeniden göreceğini ifade ediyor. Ardından 48.000 $ aralığındaki önceki dirence doğru geri döneceğini düşünüyor.

Altcoin Piyasası

Ethereum ve altcoin piyasasına gelince, Van de Poppe, hareketlerinin şimdilik Bitcoin’i takip ediyor gibi göründüğünü belirtiyor.

“Bitcoin düzeltme yapmaya başlarsa, büyük olasılıkla altcoinler daha fazla düzeltme yapacak. Ethereum için izlenecek seviye, buradaki bölge olan 0.0295 ile 0.032 satoshi arasında yer alıyor. Bu seviyede sağlam bir şekilde yerini tutarsa, daha yüksek seviyeden bir düşüş yaşıyoruz. Temel olarak, aşağı bölgelere örneğin 0.025 satoshi bölgesine düştüğünü görmek istemezsiniz. Ancak bu bölgelere girersek, Ethereum’a yeni bir long pozisyonunda giriş yapmaya hevesliyim. Sonrasında ise büyük bir kırılma yaşayacağımızı düşünüyorum.”

Ünlü trader, Ethereum’un yukarıda belirtilen fiyatları tutması durumunda bu yaz 4.000-5.000 $’a ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Van de Poppe, Bitcoin hakimiyet grafiğinin önümüzdeki 4-5 hafta içinde bir düzeltme göreceğini vurguluyor. Ardından altcoinlerin bahara kadar BTC kurlarında acı çekeceğini ifade ediyor.

“Bitcoin’in hakimiyet tablosu (%68.21) için bu alana girmemiz üç, dört, beş hafta sürebilir. Bu, kendinizi yeniden altcoinlere yoğun bir şekilde yöneltmek isteyeceğiniz an olacak.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir