Ethereum Bitcoin’e Karşı: ETH/BTC Neden Zayıflık Gösteriyor?

Ethereum, BNY Mellon’un dijital varlıkları benimseyici açıklamasının ardından Bitcoin karşısında durgunlaşıyor.

Durgulaşan Ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı, BTC’ye karşı güçlü bir kaç hafta geçirdi. Ancak son günlerde Bitcoin karşısında durgunlaştı.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, BTC konsolide olurken ETH güçlü bir şekilde yükseldi. Ancak bunun tersi de oldu. Bu nedenle kimi zamanlar bazı ters korelasyonlarla karşılaştık.

Öyleyse ETH Neden Şu Anda Mücadele Ediyor?

Son birkaç saat içinde Bitcoin önemli ölçüde yükseldi. Çünkü, BNY Mellon bu yılın sonlarında Bitcoin hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı.

BNY Mellon’un CEO’su Roman Regelman şunları söyledi:

“BNY Mellon, dijital varlıklar için entegre bir hizmet sağlama planlarını açıklayan ilk küresel banka olmaktan gurur duyuyor. Dijital varlıklara yönelik artan müşteri talebi var. Bu nedenle mevcut durum hizmet tekliflerimizi bu yeni alana doğru taşımak için muazzam bir fırsat.”

Duyuru neredeyse anında Bitcoin’in ivmesini artırdı. Bu nedenle fiyat 45.500 $’dan 47.400 $’a yükseldi. Sonunda 48.500 $’ın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aynı dönemde, ETH / BTC kuru, ilgili habere rağmen geriledi. Ancak son haftalarda, ETH, hem büyük hacimli altcoinlerin hem de DeFi tokenlerinin yanı sıra, yükseliş trendleri sırasında genellikle Bitcoin’den daha fazla yükseldi.

Ancak son 24 saatte Bitcoin önemli bir ivme kazandı. Bu nedenle, ETH BTC’nin gerisinde kalıyor.

Popüler bir zincir içi analist olan Willy Woo da konuyla ilgli açıklama yaptı. Woo, tarihsel olarak Bitcoin’in daha iyi bir “çok döngülü HODL” olduğunu belirtiyor. Bu nedenle  ETH’nin “daha iyi orta makro” bir swing ticareti olduğunu vurguluyor.

Bu eğilim, kısa vadeli döngülerde de geçerli. Çünkü Bitcoin çoğu zaman istikrarlı bir şekilde artma eğilimindeyken, ETH ya BTC’ye karşı hızlanıyor. Ya da durgunlaşıyor.

Ethereum İçin Sırada Ne Var?

Yakın vadede, traderlar ve analistler genellikle ETH’nin kısa vadeli döngüsü konusunda iyimserler.

Örneğin, CME ETH vadeli işlem listesine hiçbir haberi satma tepkisi gelmedi. Bu durum ETH’nin rallisinin devam etme şansını artırabilecek olumlu bir faktör.

Alım satımın ilk gününde CME ETH vadeli işlemler piyasası, ticaretin ilk günü için nispeten yüksek bir hacim olarak 30 milyon doların üzerinde işlem gördü. Bu nedenle, 2020’nin sonlarında ETH’ye yönelik kurumsal talep Bitcoin’e benzer şekilde artarsa, ETH önümüzdeki haftalarda daha geniş bir ralli görebilir.

“Pentoshi” olarak bilinen bir trader, altcoinlerin ve ETH’nin çok daha güçlü bir momentuma sahip olması gerektiğini söyledi. Ancak şu anda durgun olduklarını öne sürdü.

“Altcoin piyasasına baktığımda piyasa beni biraz belirsiz bir atmosfere itiyor. Çünkü bana göre ETH ve LINK çok daha fazla potansiyele sahip.”

Şimdilik 1.800 dolar seviyesi önemli. Çünkü bu seviye, ETH’nin öngörülebilir gelecekte hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında ivme kazanması için kırılması gereken kilit seviye olmaya devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir