Dev Yatırım Şirketinin CEO’sundan Bitcoin Yorumu: Altından Daha İyi Bir Yatırım Olabilir

“Tahvil Kralı” Jeffrey Gundlach, Bitcoin konusunda fikrini değiştirdi. Yönetim altında 130 milyar dolardan fazla varlığa sahip bir yatırım şirketi olan DoubleLine Capital’in CEO’su Gundlach, şimdi Bitcoin’in (BTC) altından daha iyi bir bahis olabileceğini söylüyor.

Daha önce “Bitcoin’e inanmıyorum” diyen Gundlach, Perşembe günü attığı tweet’te “Bitcoin teşvik edici varlık olabilir. Altın’ın böyle bir varlık olmadığı görülüyor,” ifadelerini kullandı.

Gundlach’ın duruşundaki değişiklik, Bitcoin’in son 4.5 ayda 10.000 dolardan 52.000 dolara doğru baş döndürücü bir şekilde yükselmesinin hemen ardından geldi.

Bitcoin, altından daha fazla getiri sağladı

Kripto para birimi, koronavirüs kaynaklı ekonomik yavaşlamaya karşı koymak için dünya çapındaki yetkililer tarafından sağlanan muazzam enflasyon artırıcı parasal ve mali teşvikler arasında altından çok daha fazla bir getiri sunarak, son 11 ayda 10 kat ralli gerçekleştirdi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi öte yandan değerli metal, Ağustos 2020’de 2.075 dolar ile rekor bir seviyeye ulaştı ve o zamandan veri düşüş trendi izliyor.

Gundlach, daha önce bir “altın boğası” iken, son altı aydır altın konusunda tarafsız olduğunu kaydetti. Daha önce, Bitcoin’in Ocak ayı başlarında 23.000 doları aştığı zamanlarda, kripto paranın “balon bölgesinde” olduğunu söylemişti.

Bir Fortune 500 şirketi olan Tesla ve son birkaç ay içinde Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimseyen MicroStrategy gibi halka açık şirketlerin yardımıyla, birincil kripto para birimi yükselmeye devam etti.

Aralık ayında JPMorgan analistleri, Bitcoin’in artan popülaritesinin altının fiyatı üzerinde etkisi olabileceğini söylemişti. Kripto topluluğu daha fazla şirketin Tesla’nın BTC satın alma kararını takip etmesini beklerken Wedbush Securities ve JPMorgan; yaygın benimsemenin bir süre daha zor olacağına inanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir