Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Önce Tarihi Ralli, Sonra Yüzde 80 Çöküş!

Birçok tahmini tutan Peter Brandt, piyasayı yorumladı ve Bitcoin (BTC)’in üçüncü parabolik rallisini yaşadığını söyledi. Peter Brandt, devam eden parabolik hareket biter bitmez ise yüzde 80’lik bir düşüşün gerçekleşmesini bekliyor.

Peter Brandt: Bitcoin’de tarihi an! Üçüncü parabolik ralli yaşanıyor

Deneyimli trader Peter Brandt, yeni açıklamalarında Bitcoin’in  bir başka parabolik boğa koşusunun ortasında olduğunu belirtti. Analistin grafiğinde gösterildiği gibi, ralli 2018’in sonlarında en büyük kripto para birimi kabaca 3.100 dolara düştüğü dönemde başladı. Bitcoin bu seviyeden bu yana yüzde 1.331 arttı. Yaklaşık 45 yıllık ticaret deneyimine sahip olan Peter Brandt, on yıllık bir süre içinde logaritmik bir grafikte üç parabolik ralli görmenin gerçekten “tarihi” olduğunu söylüyor.

Tamamen matematiksel terimlerle konuşursak, parabolik gelişmeler artan yükseliş açısı ile karakterize edilir. Bu tür oluşumlar, muazzam getirileri nedeniyle trader ve yatırımcılar arasında oldukça popülerdir. Bununla birlikte Peter Brandt, Ocak ayında attığı bir tweet’te parabolik bir ralli zaten belirgin hale geldiğinde piyasaya girilmemesi konusunda uyardı. Peter Brandt konuya yönelik şunları söyledi:

Parabolik bir ilerleme açıkça görüldüğünde, alıcı olmak için geç kalınmış demektir. Tren istasyondan ayrıldı. Parabolik bir eğilime işaret ettiğimde zaten bir portföye sahip değilseniz, o zaman grafiğime göre satın almayın.

Peter Brandt: Parabolik hareket biter bitmez yüzde 80’lik bir düşüş olabilir

Analistlere göre, parabolik trendler çok tehlikeli olma eğilimindedir. Çünkü çılgınlık satın alınırken yüksek vitese geçerken zirveye zaman ayırmak inanılmaz derecede zordur ve sayılar artmaya devam eder. Bununla birlikte analistlere göre, muazzam dikey hareketler sonsuza kadar sürdürülemez, bu yüzden genellikle bunları keskin geri dönüşler izler.

Peter Brandt, Ocak 2018’de Bitcoin’in önceki parabolik ilerlemesinin ihlal edildiğini fark etti. Bunu, efsanevi analistin doğru bir şekilde tahmin ettiği yüzde 80’lik bir düzeltme izledi. Peter Brandt, devam eden parabolik hareket biter bitmez ise benzer bir düşüşün gerçekleşmesini bekliyor.  Peter Brandt konuya yönelik şunları söyledi:

Parabolik ilerlemeler ihlal edildiğinde %80 düzeltme en yaygın olanıdır.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 16 Şubat’ta tüm büyük borsalarda 50.000 dolar seviyesini aştıktan sonra 50.800 dolardan işlem görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir