2020’deki Uniswap (UNI) Airdrop’unun Değeri Artık 12.000 Dolar!

2020’de bir altcoin airdrop’u aracılığıyla alınan Uniswap (UNI) token’larını elinde tutanlar; platformun patlayıcı bir şekilde büyümesinin ardından, şu anda yaklaşık 12.000 dolar elde etmiş görünüyorlar.

Kripto para piyasaları söz konusu olduğunda, özellikle geçtiğimiz yıl oldukça çalkantılı ve ilginç geçti. Tüm piyasa yükselişe geçti, Bitcoin resmi olarak trilyon dolarlık bir varlık haline gelirken, birçok altcoin büyük kazançlar gördü. Uniswap (UNI) de bunlardan biriydi.

Uniswap (UNI)’in yolculuğu

Uniswap, Ethereum ağında önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır. Kullanıcıların ERC20 protokol standardına dayalı herhangi bir token için likidite havuzları oluşturmaları ve bunları tamamen merkezi olmayan bir şekilde takas elde etmeleri için araçlar sağlar.

Ayrıca, ücretleri tüm sağlayıcılar arasında dağıtarak her bir havuza likidite sağlayanları ödüllendiriyor. Yatırımcılar için ciddi teşvikler oluştururken, kullanıcıların herhangi bir doğrulama prosedüründen geçmeden birbirlerine karşı işlem yapabilecekleri bir platform getiriyor.

İlginç bir şekilde, borsanın 2020’ye kadar kendi Uniswap token’ı yoktu. Uniswap’in yaptığı en heyecan verici şeylerden biri, token’ları herkese airdrop yardımıyla dağıtması oldu. Temelde, Uniswap kullanan herkes ücretsiz olarak talep edebilecekleri 400 UNI token’ı aldı. O zamanlar fiyat 2 ile 4 dolar arasında değişiyordu. Çoğu insan token’larını güzel bir kâr karşılığında sattı. Ancak token’ı elinde tutanlar, cömert bir şekilde ödüllendirdi.

12.000 dolarlık UNI

Platformun büyümesinin ve son 12 ayda tüm pazarın patlama yaşamasının bir sonucu olarak UNI, yazım sırasında işlem gördüğü seviye olan 30.18 dolar seviyesine yükseldi. Hatta dün, 32.5 dolara kadar çıktı.

Başka bir deyişle, airdrop’tan elde ettiği token’ları elinde tutanlar, elindeki fonları 12.000 dolara çevirebilecekler. Diğer platformların da Uniswap’ın izinden gittiğini ve airdrop ile kendi token’larını dağıttığını belirtmek gerekir. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, bunlardan bir tanesi 1inch idi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir