Yearn Finance’te oylama bitti: Arzı artırmaya “evet” denildi

Yearn Finance‘in (YFI) arzının artırılıp artırılmayacağı konusundaki topluluk oylaması sona erdi. Oylamadan projenin geliştirilmesine katkı sağlayanları ödüllendirmek için 6 bin 666 yeni token basma kararı çıktı. Oylama 28 Ocak’ta başladı ve toplamda 2000 YFI ile tamamlandı. Katılımcıların yüzde 84’ü lehte oy kullanırken yüzde 16’sı aleyhte oy verdi. Projenin önemli katkı sağlayıcılarına yeni basılan token’ların üçte …

Yearn Finance’te oylama bitti: Arzı artırmaya “evet” denildi

Yearn Finance‘in (YFI) arzının artırılıp artırılmayacağı konusundaki topluluk oylaması bitti.

Oylamadan projenin geliştirilmesine katkı sağlayanları ödüllendirmek için 6 bin 666 yeni token basma kararı çıktı. Oylama 28 Ocak’ta başladı ve toplamda 2000 YFI ile bitirdi. Katılımcıların yüzde 84’ü lehte rey kullanırken yüzde 16’sı aleyhte rey verdi.

Projenin ehemmiyetli katkı sağlayıcılarına yeni basılan token’ların üçte birinin verilmesi, kalanının hazineye bırakılması önerilmişti. Kimlerin bu ödülden ne şekilde ve ne kadar hisse alacağı ise daha bilinmiyor. YFI’ın başlangıçtaki arzı 30 bin dolarak belirlenmişti. Basılması öngörülen token’lar, bu miktarın yüzde 20’sini oluşturuyor. Oylamadan çıkan karar, ücret üzerinde daha ehemmiyetli bir tesir oluşturmadı. YFI, TSİ 01.00 itibari ile 32 bin dolardan işlem görüyor.