XRP’nin belkemiği XRP Ledger’ın yeni sürümü yayınlandı

Ripple geliştiricilerinden oluşan RippleX ekibi, verimliliği ve güvenliği iyileştirdiği söylenen yeni geliştirmelerle gelen XRP Ledger 1.7'yi yayınladı.

XRP’nin belkemiği XRP Ledger’ın yeni sürümü yayınlandı

XRP’nin omurgasını oluşturan XRP Ledger’ın yeni sürümü (1.7), çeşitli iyileştirmelerle birlikte yayınlandı.

Ripple geliştiricilerinden oluşan RippleX ekibinden yapılan izahta, mevcut sistem kaynaklarının kullanımının iyileştirilmesi ve yazılımın çeşitli sunucu yapılandırmalarında randımanlı çalışmasını sağlamak için güncellemeler yapıldığı vurgulandı. Buna göre, hafıza kullanımı yarı yarıya azaltıldı.

XRP ücret tahlili Geliştirilmiş doğrulama ve öneri yönlendirme gibi optimizasyonların yanı sıra XRPL’de sunucuların ağın geri kalanı ile senkronizasyonu daha kolay muhafaza etmelerine müsaade ederek güvenliği artırdığı ve ihtiyaç duyulan bant genişliği miktarını azalttığı söylenen “ehemmiyetli” bir iyileştirme daha uygulandığı belirtildi. XRP Ledger Vakfı’ndan Bharath Chari, “Bugün bellek kullanımında yapılan iyileştirmeler gibi geliştirmeler, Ledger’da büyüme ve yenilik için kilit rol oynuyor. RippleX ekibinin mükemmel geliştirmeleriyle ekosistemi daha geniş ölçekte desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.