Visa’nın Büyük Kripto Hamlesinden Sonra Bitcoin (BTC) Rekora Koşabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ödeme devi Visa’nın USDC hamlesinin ardından yükselişe geçti. Yatırımcılar, Visa’nın kripto dünyasında…

Visa’nın Büyük Kripto Hamlesinden Sonra Bitcoin (BTC) Rekora Koşabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ödeme devi Visa’nın USDC hamlesinin sonrasında yükselişe geçti. Yatırımcılar, Visa’nın kripto aleminde büyük tesir yaratan hamlesinin sonrasında büyük heyecan yaşadı. Bu heyecan BTC fiyatını 62.000 dolara taşıyabilir mi? Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 58.000 doların üstünde prosedür görüyor. BTC Teknik Göstergeleri 4 saatlik grafik verilerinde MACD göstergesi boğaların hakim bulunduğu bir pazarı doğruluyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibarıyla 58.000 dolar seviyelerinde prosedür görüyor. Ödeme devi Visa’nın, USDC’yi bir ödeme tekniği olarak kabul etmesinin sonrasında BTC fiyatında mühim tesirler görüldü. Visa yaptığı bu hamleyle, kripto para birimlerinin göz ardı edilemeyecek konumda bulunduğunu kabul etmiş oldu. Hem de USDC ile uygulanan prosedürler fiat para birimlerine çevrilmeyecek. Bitcoin Fiyatında Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Kripto para pazarını amiral gemisi, gün ortamında uygulanan açıklamanın sonrasında yükseliş trendini ileri düzeye taşıdı. 4 saatlik grafikte BTC fiyatı 50 SMA direncinin üstüne çıktı. Devam eden yukarıya yönlü fiyat hareketinde 100 SMA üstünde bir kırılma gerçekleşti.

Bununla birlikte MACD göstergesi boğaların hakimiyetindeki bir pazarı işaret etti. 58.000 dolar düzeyinin üstünde bir destek kısmı kurulması pazar istikrarı yönünden olabildiğince mühimdir. Bu seviyenin korunması 60.000 dolarlık psikolojik direnç düzeyinin aşılması için alıcılara itimat aşılayabilir. Bu sayede alıcılar BTC pozisyonlarını artırma yoluna gidebilir. Hem de 60.000 dolar üstündeki bir kırılma büyük ölçekli satın alma emirlerini tetikleyebilir. Bu da BTC’nin rekor seviyeleri görmesini sağlar. Bitcoin’in günü 58.000 dolar düzeyinin altında kapatması halinde yükseliş eğilimi geçersiz olabilir. Bu olasılıkta, 100 SMA desteği üstündeki genel baskı artar ve BTC fiyatı büyük kayıplar görebilir. Bu da BTC’nin 52.250 dolar ila 50.000 dolar destek aralığına gerilemesi demektir.