Venmo Beklenen Haberi Duyurdu: Kripto Para İşlemleri Başlıyor!

PayPal, müşterilerin yatırımcılara kripto para biriminde ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni bir kripto ile ödeme seçeneği başlattığında tüm…

Venmo Beklenen Haberi Duyurdu: Kripto Para İşlemleri Başlıyor!

PayPal, müşterilerin yatırımcılara kripto para biriminde ödeme yapmasına imkan tanıyan yeni bir kripto ile ödeme seçeneği başlattığında tüm Bitcoin piyasasında büyük ses getirmişti. Şimdi ödeme devi, popüler eşler arası uygulaması Venmo’nun içindeki yeni bir kripto özelliği ile Bitcoin’in ulaşımını daha da genişletmeye hazırlanıyor. Venmo’dan Beklenen Adım Bugün yapılan izahlarda PayPal, kripto para kullanıcıları için Venmo’nun da bir uygulama sunmaya başladığını belirtti. Yapılan izahlara göre artık Venmo kullanıcıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) veya Bitcoin Cash (BCH) satın alabilecek ve uygulama üzerinden kripto para transferi yapılabilecek.

Konuyla alakalı yaptığı izahlarda şirket, “Müşteriler, Venmo ile bakiyelerinden veya irtibatlı bir banka hesabından veya banka kartından para kullanarak kripto para satın alma ve satma imkanına sahip olacak. Tüm işlemler direk Venmo uygulamasında yönetiliyor.” sözlerini kullandı. Kullanıcıların Venmo uygulamasının sağ üst köşesindeki menüye tıklayarak ulaşabilecekleri kripto özelliğinin kullanıma sunulması, şirketin Bitcoin ve kripto para biriminin çeşitli istikametlerini aydınlatacağını söylediği bir dizi eğitim materyali de içerecek. Venmo ilanı, sadece platformun boyutu ve hızlı büyümesi hasebiyle ehemmiyetli değil. Yeni kripto özelliğinin daha geniş bir tesire sahip olması da muhtemeldir zira Venmo, kullanıcıları, etkinliklerini başkaları tarafından görülebilen bir sosyal akışta paylaşmaya da teşvik ediyor. Bitcoin Ücreti Artar Mı? Kripto konusunda evvelki PayPal ilanları, Bitcoin ücretinde gözle görülür bir artışa kapı aralamıştı. Ancak Venmo haberlerinin, bilhassa artan sayıda platform kripto önerilerini entegre etmek için hareket ettikçe benzer bir piyasa hareketliliği yaratıp yaratmayacağı şu an için net değil.