VakıfBank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası oldu

VakıfBank, geçen yılın sonu itibarıyla 699 milyar lira aktif büyüklüğe yükselerek Türkiye’nin en büyük ikinci bankası konumuna ulaştı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, VakıfBank, 2020’de elde ettiği finansal sonuçlarının ardından yeni bir başarıya daha imza attı. Geçen yılın sonu itibarıyla reel ekonomiye 523 milyar TL katkı sağlayan VakıfBank, aktiflerini de 699 milyar liraya yükselterek aktif büyüklükte […]

VakıfBank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası oldu

VakıfBank, geçen sene sonu itibarıyla 699 milyar lira aktif büyüklüğe yükselerek Türkiye’nin en büyük ikinci bankası konumuna erişti. Bankadan yapılan izaha göre, VakıfBank, 2020’de ele geçirdiği finansal neticelerinin hemen peşinden yeni bir başarıya daha imzaladı. Geçen sene sonu itibarıyla reel ekonomiye 523 milyar TL katkı sağlayan VakıfBank, aktiflerini de 699 milyar liraya yükselterek aktif büyüklükte bir sıra yükseldi ve ikincilik koltuğuna oturdu. İzahta görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bankada görev yapan her bir çalışanın her vakit olduğu gibi bilhassa salgın sürecinde de büyük fedakârlık gösterdiğini belirterek, “66 senedir olduğu gibi 2020’de müşterilerimizin her zaman yanında durduk. İhtiyaçlarını öngörerek hem finansal hem de sosyal analiz eder ürettik.” ifadelerini kullandı.

VakıfBank’ın Türkiye’nin aktiflerine göre en büyük ikinci bankası konumuna erişmesinin sadece finansal bir netice olarak görülmemesi gerektiğine işaret eden Üstünsalih, “Bankamız, ülkemiz ekonomik istikrarını savunmak ve ihtiyaç duydukları her anda müşterilerimizin yanında olabilmek hesabına bu süreçte büyük fedakârlık göstermiştir. Müşterilerimizin takdiriyle de bulunduğu konumu yükselterek ikinci sıraya oturmuştur. Bu, sadece finansal bir netice değil, VakıfBank’ın her alanda ülkesinin ve milletinin yanında olduğunun sağlam bir göstergesidir.” değerlendirmesinde bulundu. “Bu başarıyı ülkemizin de bizi takdir ettiği istikametinde okuyoruz” Abdi Serdar Üstünsalih, bankacılık sektörünün sayılarla okunuyor olsa da arka tasarıda başka çarkların da işlediğini belirterek, şunları kaydetti: “Teknolojiyi izleyecek, en hızlı şekilde uygulamaya alacaksınız. Sadece mahalli piyasalardan değil, beynelmilel piyasalardan kaynak sağlayacaksınız. Müşteri alışkanlıklarını izleyecek, onları dinleyecek, onlar istemeden uygun analiz eder sunacaksınız. Başka bir deyişle her zaman bir adım önde olacaksınız.

Ülkenize, sektörünüze sadece rakamsal katkı değil, müessesesel sosyal katkı da sunacaksınız. VakıfBank olarak biz gerek spor kulübümüz gerek kültür yayınlarımız gerekse bu ülkenin özel çocuklarına sağladığımız desteklerle ele geçirdiğimiz bu ikinciliği rakamsal bir neticeden daha fazlası, ülkemizin de bizi takdir ettiği istikametinde okuyoruz.” VakıfBank Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’nın 35 senedir başarılarla dolu bir tarihe imzaladığını aktaran Üstünsalih, kız çocuklarına yardımcı olmayı en büyük sorumlulukları olarak gördüklerini bildirdi. Türkiye’nin dört bir tarafında hayali voleybol olan kızlara olanak tanıdıklarını belirten Üstünsalih, “Onları okullarımızda, altyapımızda yetiştiriyoruz. Onlar da dünya, Avrupa şampiyonu olarak isimlerini Guinness rekorlarına yazdırarak bizleri onurlandırıyor. Bu sadece VakıfBank’ın değil, Türk kadınının büyük başarısıdır.” ifadelerini kullandı. “Türk kültür dünyasına büyük katkı” VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, VakıfBank Kültür Yayınları ile bugüne kadar 85 değerli kitabı okurla buluşturduklarını, üstlendikleri sorumlulukla kültür yayıncılığına da ellerinden gelen katkıyı sağlamaya çalıştıklarını aktardı. VakıfBank Kültür Yayınları ile yalnızca 2020’de 50 kitabı okurlarla buluşturduklarını bildiren Üstünsalih, aldıkları geri dönüşlerin bu noktada da bir ihtiyaca çözüm olduklarını gösterdiğini kaydetti. “VakıfBank olarak özel çocuklarımızın hayaline iştirak ediyoruz” Abdi Serdar Üstünsalih, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI) ile 2017’den bu yana 81 şehirde özel çocukların eğitimine katkı sunduklarına hatırladarak, şu bilgileri verdi: “Türkiye’nin geleceği için geleceğimiz olan çocuklarımızın hayallerine iştirak ediyoruz. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile bugüne kadar 39 adet mekatronik ve akıl oyunları atölyesi ile 15 adet yapay zeka atölyesini okullarımızla buluşturduk. Ayrı olarak, 170’in üzerinde bilişim teknolojileri laboratuvarını da hayata geçirdik. Bu atölyelerimiz sayesinde de takriben 30 bin çocuğumuza dokunduk.” Üstünsalih, yalnızca bankacılıkta değil, diğer alanlarda gösterdikleri faaliyetler ve desteklerle hem ülkenin hem de müşterilerin yanında olmaya devam edeceklerini bildirdi.